E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Грудень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

К. Креніда, завідувач сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування відділення НСПП в місті Києві та Київській області

28 квітня 2017 року начальник відділення НСПП в місті Києві та Київській області (далі – Відділення) Д. Коцупал взяв участь у черговому засіданні тимчасової комісії Київської міської державної з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат адміністрації (далі – Комісія), яке відбувалось під головуванням Ю. Крикунова, директора Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації (далі – КМДА)).

На засіданні Комісії були присутні члени Комісії, представники центральних органів виконавчої влади та районних в м. Києві державних адміністрацій, посадові особи столичних підприємств-боржників із виплати заробітної плати.

На порядок денний було винесено питання про стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати, внесків платежів до Пенсійного фонду України та зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування на підприємствах, в установах та організаціях м. Києва та заходи, що вживаються з метою прискорення погашення заборгованості та недопущення її зростання в подальшому.

У ході засідання Комісії головуючим було поінформовано, що впродовж березня 2017 року підприємствами, які значились у переліку боржників м. Києва, було виплачено 11,4 млн. грн. заборгованої заробітної плати. У повному обсязі погасили заборгованість 4 підприємства на загальну суму 1,1 млн. грн., ще 11 підприємств мають заборгованість на загальну суму 5,1 млн. грн.

Було відмічено, що на 23 підприємствах відбулося зростання заборгованості майже на 3 млн. грн., ще на 9 підприємствах виник борг в сумі 7,9 млн. грн. У зв’язку з цим, заборгованість із заробітної плати в порівнянні з попереднім місяцем зросла на 4,7 млн. грн. Загальна сума заборгованості станом на квітень склала 88,2 млн. грн.

Наголошено, що в м. Києві відсутня прострочена заборгованість із виплати заробітної плати в бюджетних установах, які фінансуються з бюджету м. Києва.

Також головуючим було зазначено, що заборгованість із заробітної плати існує на 74 столичних підприємствах, з них:

– державний сектор (37 підприємств) – сума боргу 46,9 млн. грн.;

– комунальний сектор (2 підприємства) – сума заборгованості 0,6 млн. грн.;

– недержавний сектор (35 підприємств) – сума заборгованості 40,7 млн. грн.

У комунальному секторі боржником із заробітної плати залишається Київське комунальне автотранспортне підприємство № 2732.

Серед державних, найбільшими боржниками є підприємства, які входять до складу ДК «Укроборонпром» (НДІ «Квант», КНДІ гідроприладів, НДІ навігації і управління).

Серед підприємств-боржників недержавного сектору, найбільший обсяг заборгованості мають ТОВ «ГРУП ДФ Інтернешнл Юкрейн», Корпорація «Індустріальна спілка Донбасу» та ін.

Основною причиною наявності боргів на підприємствах м. Києва державного та недержавного сектору є складний фінансово-економічний стан та недостатність обігових коштів через відсутність державних замовлень, різке зменшення обсягу замовлень або взагалі їх відсутність, погіршення кон’юнктури зовнішніх та внутрішніх ринків, ліквідація установ фінансової сфери, неефективне управління майном.

Слід зазначити, що упродовж січня-квітня 2017 року підприємствами-боржниками міста було виплачено 8,5 млн. грн. заборгованої заробітної плати.

За підсумками роботи Комісії було вирішено:

? рекомендувати центральним органам виконавчої влади, у сфері управління яких знаходяться столичні державні підприємства-боржники із виплати заробітної плати та які були запрошені на засідання Комісії з урахуванням розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 липня 2016 року «Про затвердження плану невідкладних заходів щодо погашення заборгованості із заробітної плати», сприяти вирішенню існуючих проблемних питань та вжити відповідних дієвих заходів реагування з метою прискорення погашення існуючих боргів із заробітної плати, зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, забезпечення своєчасної виплати поточної заробітної плати та недопущення виникнення заборгованості у подальшому;

– включити до плану перевірок деякі суб’єкти господарювання, які значились у переліку боржників по м. Києву на квітень 2017 року;

– сприяти забезпеченню державним замовленням та своєчасним розрахункам за виконані роботи;

– забезпечити неухильне виконання взятих зобов’язань щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати та недопущення зростання заборгованості в подальшому;

– забезпечити контроль щодо виконання керівниками підприємств-боржників взятих зобов’язань та доручень.