E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Грудень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

C. Загребайленко, заступник начальника відділення НСПП в Миколаївській області

     Mikola0305201727 квітня 2017 року заступником начальника відділення НСПП в Миколаївській області (далі – Відділення) С. Загребайленко взято участь у засіданні Миколаївської міської тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі – Комісія).

28 квітня 2017 року відбулося також засідання обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, в якому взяла участь начальник Відділення О. Євченко.

На засіданні Комісії розглядалось питання про стан погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат міста Миколаєва.

У ході роботи Комісії С. Бондаренко, директор департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради, поінформував присутніх про стан виплати заробітної плати на підприємствах міста. Так, станом на 01.04.2017 року заборгованість із виплати заробітної плати на 14 економічно-активних підприємствах міста склала 60 млн. грн.

Одним з найбільш проблемних на Миколаївщині залишається державний сектор економіки, де сума заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам склала 53,7 млн. грн. (89,5% від загальної суми боргу по місту). Найбільш проблемним залишається ДП "Суднобудівний завод ім. 61 комунара".

На засіданні Комісії було заслухано представників: ДП "Суднобудівний завод ім. 61 комунара", Державного Південного виробничо-технічного підприємства, ТОВ "Асаба Дизайн Центр", ДП "Дослідний завод інституту імпульсних процесів і технологій" НАН України, ДП "Миколаївський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" (дана група підприємств перебуває на обліку Відділення в системі ЗКТС(К)); ДП "Миколаївський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України", ДП "Український радіотехнічний інститут".

На засіданні обласної комісії було заслухано в. о. директора ДП "Український радіотехнічний інститут" щодо перспектив погашення заборгованості із заробітної плати. Десятирічна процедура банкрутства позбавила підприємство участі в проектних роботах в НАЕК "Енергоатом" по системах промислового зв’язку. Внаслідок тяжкого фінансового стану були скорочені або звільнилися усі наукові працівники, залишились лише співробітники, що підтримують мінімальну життєдіяльність підприємства.

На засіданнях комісій заступник начальника Відділення С. Загребайленко та начальник Відділення О. Євченко доповіли про ситуацію на ДП "Суднобудівний завод ім. 61 комунара" та інших підприємствах, що перебувають на обліку Відділення з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).

Основними причинами існування заборгованості із виплати заробітної плати залишаються: недотримання чинного законодавства в частині першочерговості виплати заробітної плати, відсутність замовлень, несвоєчасні розрахунки замовників за виконані роботи, значні розміри кредиторської та дебіторської заборгованості, недостатній рівень ведення претензійно-позовної роботи.

           За підсумками роботи комісій у Відділенні проведено робочу нараду, в ході якої проаналізовано отримані матеріали з метою недопущення ускладнення стану соціально-трудових відносин у трудових колективах.