E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Грудень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

Сектор правового забезпечення відділення НСПП в Полтавській області


Полтава 25.07У межах укладеної Угоди про співпрацю між відділенням НСПП в Полтавській області (далі – Відділення) та Департаментом соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації (далі – Департамент) 22 липня 2014 року відбулася робоча зустріч Оксани Атаманюк, заступника начальника Відділення – завідувача сектора правового забезпечення з Ліаною Новосад, заступником директора Департаменту. Метою зустрічі був обмін інформацією стосовно динаміки соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах, організаціях, видах економічної діяльності Полтавщини.

Учасники зустрічі проаналізували стан соціально-трудових відносин на окремих підприємствах, де упродовж півріччя спостерігається заборгованість із виплати заробітної плати перед найманими працівниками. Зокрема, на 46 економічно активних підприємствах існує зарплатна заборгованість в сумі 10,1 млн. грн., що становить 44% від загальної заборгованості по області. Оксана Атаманюк зазначила, що з них 25 філій дочірнього підприємства «Полтавський облавтодор» ПАТ «ДАК «Автомобільні дороги України», в яких Відділення здійснює моніторинг стану соціально-трудових відносин. Зростання з початку року зарплатного боргу в трудових колективах призвело до накопичення протестного потенціалу, а працівників філії «Копилянська дорожньо-експлуатаційна дільниця» лише завдяки своєчасному втручанню Відділення вдалося застерегти від проведення незаконних акцій соціального протесту. З метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) на обліку Відділення перебував стан соціально-трудових відносин у колективах 4 філій дочірнього підприємства «Полтавський облавтодор». З представниками сторін соціально-трудових відносин цих колективів проведено ряд узгоджувальних зустрічей, за ініціативи Відділення їх проблеми обговорені на нарадах у керівників облдержадміністрації, надані консультації та роз’яснення норм Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». Відтак, у 22 філіях відбулися збори трудових колективів, на яких наймані працівники підтримали рішення пленуму ЦК профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України про вступ у колективний трудовий спір на національному рівні.

Із переліку 46 економічно активних підприємств, де існує заборгованість із виплати заробітної плати, на обліку Відділення в системі запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) перебував стан соціально-трудових відносин 16 колективів (будівництво, освіта, транспорт, металургія та оброблення металу, інше). А у ПАТ «Галещина, машзавод», де з лютого 2014 року зареєстровано колективний трудовий спір, за сприяння Відділення відбуваються примирні процедури.

Заступник начальника Відділення звернула увагу і на стан соціально-трудових відносин у трудовому колективі КП «Полтавська міська шляхово-експлуатаційна дільниця» Полтавської міської ради, де також триває колективний трудовий спір. Особливістю цього спору є те, що в колективі виникають інші розбіжності, спричинені протиправними діями роботодавця при скороченні штатів на підприємстві. Відділенням під час загострення стану соціально-трудових відносин у колективі проводилися узгоджувальні зустрічі з представниками його сторін, надавалися консультації та в порядку інформування, з метою вжиття заходів у межах повноважень, направлялися листи до місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, проводилися робочі зустрічі з працівниками управління Служби безпеки України в Полтавській області. У взаємодії із Полтавською обласною організацією профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення неодноразово брали участь у зборах трудового колективу. У результаті проведених Відділенням заходів декілька разів вдалося попередити прояви протестної поведінки найманих працівників, застосувавши примирні процедури.

Під час зустрічі було зазначено, що співпраця Відділення з органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування неможлива без тісної співпраці з інформаційно-консультаційними центрами, які створені на базі управлінь праці у всіх районних центрах та містах області та забезпечують прямий контакт з найманими працівниками на місцях у разі виникнення конфліктних ситуацій. Відділення, для забезпечення належного виконання наданих функцій завідуючим ІКЦ НСПП, продовжує практику надання їм доручень для вивчення та проведення моніторингу стану соціально-трудових відносин у трудових колективах.

Ліана Новосад ознайомила Оксану Атаманюк з аналізом справ на підприємствах, де застосовуються норми Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника, або визнання його банкрутом» та зазначила про складну ситуацію на них через відсутність обігових коштів для поновлення виробничого процесу, а в деяких випадках і майна, реалізація якого могла б забезпечити проведення виплати заборгованої зарплати працівникам (ТОВ «Завод газорозрядних ламп», ДП НАК “Надра України“ “Полтавнафтогазгеологія“, ДП «Виробниче об’єднання «Знамя» тощо).

На завершення зустрічі представники Відділення та Департаменту домовилися продовжити роботу щодо поглиблення і розширення співпраці у сфері соціально-трудових відносин, запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та їх своєчасного вирішення.