E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Грудень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

2Відділення Національної служби посередництва і примирення в Тернопільській області

Досвід роботи відділення Національної служби посередництва і примирення в Тернопільській області (далі – Відділення) свідчить, що практичне вирішення усіх без винятку колективних трудових спорів, конфліктних ситуацій, що були у провадженні Відділення має свою специфіку, труднощі і проблеми врегулювання. За даних обставин результативність та оперативність вирішення конфліктів у значній мірі залежить від здійснення Відділенням кваліфікованого та юридично обґрунтованого правового супроводу вирішення розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин, толерантності, неупередженості, вмілого застосування нових форм і методів роботи, залучення до врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів) зацікавлених органів, використання усіх передбачених законодавством засобів для врегулювання конфліктів.

Сприяння поліпшенню стану соціально-трудових відносин у трудових колективах підприємств, установ, організацій області, а також запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та сприяння їх вирішенню було обговорено під час робочої зустрічі першого заступника голови Тернопільської обласної державної адміністрації Івана Крисака із начальником відділення Національної служби посередництва і примирення в Тернопільській області Наталією Шершньовою.

Відповідно до положень статті 24 Закону України „Про місцеві державні адміністрації” в області досягнуто позитивних результатів у взаємодії відділення НСПП з Тернопільською обласною державною адміністрацією у питаннях запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та сприяння їх своєчасному вирішенню.

Досягненню позитивних результатів роботи сприяє постійне інформування відділенням НСПП керівництва облдержадміністрації про стан соціально-трудових відносин в області, в конкретних трудових колективах, участь представників облдержадміністрації у примирних процедурах, спільних нарадах, ініціювання зустрічей сторін за участю усіх зацікавлених органів з прийняттям відповідних рішень, надання головою та першим заступником голови облдержадміністрації на звернення Відділення конкретних доручень щодо вирішення проблемних питань, що виникають у ході врегулювання конфліктних ситуацій, колективних трудових спорів.

Під час зустрічі Наталією Шершньовою було поінформовано про комплекс заходів, спрямованих Відділенням на усунення чинників дестабілізації стану соціально-трудових відносин та зменшення соціального напруження у колективах філій райавтодорів ДП «Тернопільський облавтодор» ДАК «Автомобільні дороги України», які з березня 2014 року знаходяться на обліку Відділення з метою здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).

У зв’язку із зростанням заборгованості із виплати заробітної плати перед найманими працівникам філій та зволіканням роботодавця щодо виконання рекомендацій Відділення працівники філій провели акцію соціального протесту, – констатувала Наталія Шершньова. – Відділенням НСПП проведено роз’яснювальну роботу з учасниками акції щодо дотримання положень Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», також роз’яснено основні принципи взаємодії учасників соціально-трудових відносин під час вирішення колективного трудового спору (конфлікту). Проте, працівники філій доведені до відчаю через несвоєчасність виплат заробітної плати та умови праці. Тому, потрібно якомога швидше вживати заходів щодо врегулювання даного конфлікту.

Питання, яке стосується ДП «Тернопільський облавтодор» ДАК «Автомобільні дороги України» буде першочергово підняте на нараді по проблемних підприємствах, запевнив Іван Крисак. Надалі із керівниками та працівниками проблемних підприємств вестимуть діалог та вживатимуть усіх заходів для запобігання конфліктних ситуацій, додав перший заступник голови Тернопільської облдержадміністрації.

Також під час зустрічі начальник відділення НСПП поінформувала, про результати діяльності упродовж І півріччя 2014 року відділення НСПП.

Окремо було обговорено заходи відділення НСПП, спрямовані на реалізацію положень Закону України «Про соціальний діалог в Україні», зокрема станом на 01 липня 2014 року здійснено оцінку відповідності критеріям репрезентативності профспілок та їх об’єднань, організацій роботодавців та їх об’єднань на 9 суб’єктах сторін профспілок та 3 організацій роботодавців області.

На завершення зустрічі сторони визнали, що досягненню позитивних результатів роботи сприяє постійне інформування відділенням НСПП керівництва облдержадміністрації про стан соціально-трудових відносин в області, в конкретних трудових колективах, участь представників облдержадміністрації у примирних процедурах, спільних нарадах, ініціювання зустрічей сторін за участю усіх зацікавлених органів з прийняттям відповідних рішень, надання головою та першим заступником голови облдержадміністрації на звернення відділення НСПП конкретних доручень щодо вирішення проблемних питань, що виникають у ході врегулювання конфліктних ситуацій, колективних трудових спорів.