E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Cічень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

IMG 3075Сектор аналітично-інформаційної роботи та прогнозування відділення НСПП в Хмельницькій області


Забезпечуючи виконання однієї із функціональних складових діяльності НСПП – підвищення рівня правової культури учасників соціально-трудових відносин, відділення НСПП в Хмельницькій області спрямовує свої основні зусилля на посилення інституціональної спроможності налагодження позитивних взаємовідносин між сторонами соціального діалогу через інформування широких верств громадськості про результати роботи Національної служби посередництва і примирення шляхом організації виступів на місцевому телебаченні та радіо.

З цією метою 24 липня 2014 року Тетяна Бабич, начальник Відділення, у прямому радіоефірі Хмельницької обласної державної телерадіокомпанії „Поділля-центр” обговорила з радіослухачами області актуальні проблеми щодо правничих засад діяльності та механізмів застосування законодавства з питань вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) на досвіді окремих пострадянських країн (Росії, Білорусії та Казахстану) у порівнянні з національним законодавством України, а також на прикладах роботи відповідних державних інституцій Німеччини, Австрії та Латвії.

Зокрема, у своєму радіовиступі вона надала ґрунтовний аналіз нормативно-правової бази з питань захисту прав найманих працівників під час виникнення та вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) у різних країнах, поінформувала радіослухачів про участь НСПП у розробці Нової моделі вирішення колективних трудових спорів в Україні з урахуванням кращого досвіду європейських країн, розповіла про сучасний стан функціонування системи вирішення трудових спорів в Україні, підкресливши позитивні та негативні сторони українського трудового законодавства у порівняні з законодавством інших країн.

Під час обговорення цих питань у прямому радіоефірі Т. Бабич відповіла на чисельні запитання радіослухачів та звернула їх особливу увагу на питання соціального діалогу та механізми вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) у Російській Федерації та у Казахстані, а також на конкретних прикладах порівняла судову практику цих країн щодо питання проведення страйку та можливості реалізації права найманих працівників на його проведення.

Водночас вона зауважила, що Закон України „Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)” хоча і дещо застарів у порівнянні із російським законодавством, проте він, на відміну від Росії чи Казахстану, реально надає можливість найманим працівникам відстоювати своє конституційне право на страйк. В Україні цей закон діє задля людей праці, однак є ряд проблемних питань, які потребують перегляду, що має бути враховано при прийнятті нового Трудового Кодексу України.

Наприкінці радіоефіру Т. Бабич особливо наголосила, що найкращим прикладом для України у цих питаннях все ж таки залишаються не Росія разом з Казахстаном, а демократичні країни Західної Європи, де соціальний діалог становить суть політики соціального партнерства та забезпечує цивілізоване, ефективне регулювання соціально-трудових відносин, сприяє запобіганню або мирному вирішенню соціальних конфліктів.