E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Травень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

Відділення НСПП в Чернігівській області

16 жовтня 2014 року у відділенні НСПП в Чернігівській області відбулась чергова нарада-семінар за участю представників позаштатних інституцій НСПП.

В.о. начальника – завідувач сектора правового забезпечення відділення НСПП Максименко М.В надала присутнім інформацію щодо підсумків роботи Відділення за 9 місяців 2014 року. Зокрема було зазначено про перебіг та особливості вирішення колективного трудового спору (конфлікту) на КП «Прилукижитлобуд» Прилуцької міської ради та роботу, яка ведеться на сьогодні у Чернігівській філії ПП «ІнексУкрПаркет» та управлінні освіти Прилуцької міської ради по висуненню вимог найманих працівників до роботодавців. Також вона поінформувала про роботу щодо запобігання виникненню КТС, завдяки якій вдалося з початку року попередити виникнення 24 конфліктів (або 47,1% від загальної кількості випадків) та декілька акцій протесту. Приділила значну увагу роботі працівників позаштатних інституцій НСПП по запобіганню виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та подякувала за проведену роботу.

Головний спеціаліст сектора правового забезпечення відділення НСПП Єрема С.В. доповів про зміни та доповнення до законодавчих і нормативно-правових актів НСПП щодо врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів) та запобігання їх виникненню.

У ході проведення наради-семінару його учасники взяли активну участь в обговоренні питань.

Підводячи підсумки було зазначено, що у взаємодії з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, профспілками, роботодавцями та позаштатними інституціями НСПП упродовж 9 місяців 2014 року була забезпечена певна стабільність соціально-трудових відносин у переважній більшості трудових колективів області. Задля цього Відділення, в межах визначених повноважень, сприяло запобіганню виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) та їх вирішенню, застосовуючи регламентовані Законом України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» примирно-переговорні процедури розв’язання спірних ситуацій, що виникали на підприємствах, в установах та організаціях.

Беручі до уваги тенденції динаміки соціально-трудових відносин, з метою усунення причин їх ускладнення, відділення НСПП рекомендувало зосередити зусилля на:

- оперативному реагуванні на факти погіршення стану соціально-трудових відносин;

- ефективному використанні важелів примирно-переговорного процесу для поліпшення соціально-трудових відносин, вирішенні колективних трудових спорів (конфліктів), попередженні проведення акцій соціального протесту, страйків;

- підвищенні рівня правової обізнаності зацікавлених сторін соціально-трудових відносин щодо порядку застосування норм чинного трудового законодавства.

На завершення заходу Максименко М.В. подякувала за плідну співпрацю та висловила надію на подальшу спільну роботу, спрямовану на забезпечення соціальної злагоди між сторонами соціально-трудових відносин.