E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

IMG 913116 жовтня 2014 року у приміщенні відділення НСПП у Сумській області (далі – Відділення) відповідно до Плану роботи Національної служби посередництва і примирення на 2014 рік та плану роботи відділення НСПП у Сумській області на жовтень 2014 року відбулась нарада-семінар за участю працівників Відділення, арбітрів, посередників НСПП та завідуючих ІКЦ області.

До порядку денного були внесені наступні питання:

– аналіз стану та динаміки соціально-трудових відносин в області і підсумки роботи Відділення за 9 місяців 2014 року;

– запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), додаткове вивчення положень наказу НСПП № 85 від 07.07.2008р. „Про затвердження Положення про порядок здійснення НСПП заходів щодо запобігання виникненню КТС”;

На початку семінару начальник відділення НСПП в області Пирогов О.М. поінформував присутніх про результати роботи відділення НСПП у поточному році і повідомив, що стан соціально-трудових відносин в Сумській області у січні-вересні 2014 року, як в окремих адміністративно-територіальних одиницях регіону, так і на більшості підприємств основних галузей економіки, можна характеризувати як в цілому стабільний, але з ознаками помітного посилення соціальної напруги в окремих районах та підприємствах. Так, упродовж дев’яти місяців поточного року на 26 (проти 20 за аналогічний період минулого року) підприємствах області виник 61 чинник (проти 43) дестабілізації стану соціально-трудових відносин. Окрім того, за статистичними даними станом на 1 жовтня 2014 року борги із виплати заробітної плати мають 82 підприємства, установи і організації області, що майже у півтора рази більше ніж на початку року (51). З них 53 економічно активні (зростання їх кількості вдвічі), 7 – економічно неактивні та 22 боржники, що знаходяться на різних стадіях відновлення платоспроможності. За галузевою ознакою переважна більшість зарплатних боргів економічно активних підприємств зосереджена в промисловості – 84,5% і становить 39,6 млн. гривень. З них, найбільша заборгованість зосереджена на таких суб’єктах господарювання, як: ПАТ „Сумське машинобудівне НВО ім. М.В.Фрунзе” м. Суми, ПАТ „Конотопський арматурний завод” м. Конотоп, ПАТ „Конотопський механічний завод ХДАВП” м. Конотоп, ПАТ „Лебединський машзавод „Темп” м. Лебедин, ДП „Охтирський комбінат хлібопродуктів” м. Охтирка, казенне підприємство „Шосткинський казенний завод „Зірка“ м. Шостка, ДП „Шосткинський науково-дослідний інститут хімпродуктів” м. Шостка, ДП „Сумський селекційний центр” та більшість районних філій ДП „Сумський облавтодор” м. Суми.

Впродовж звітного періоду Відділення НСПП в Сумській області систематично і цілеспрямовано сприяло покращенню стану соціально-трудових відносин, встановленню та покращенню соціального діалогу між сторонами соціально-трудових відносин, усуненню чинників дестабілізації, що виникали на початкових стадіях трудових конфліктів. Об’єктом запобігання за дев’ять місяців поточного року був 61 чинник дестабілізації стану соціально-трудових відносин у 27 випадках дестабілізації на 27 підприємствах, установах та організаціях регіону, де працюють 2094 найманих працівників.

Для вжиття необхідних заходів щодо врегулювання конфліктних ситуацій, які були взяті на облік відділенням НСПП в області по підприємствах, розташованих у відповідних адміністративно-територіальних одиницях, за 9 місяців цього року, Відділення направило Сумському міському голові 25 листів та голові Сумської райдержадміністрації 1 лист з конкретними пропозиціями. Завдяки заходам, вжитим відділенням НСПП у взаємодії з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, об’єднаннями профспілок та роботодавців регіону, а також сторонами соціально-трудових відносин, вдалося попередити виникнення 24 КТС на 24 підприємствах, зняти з обліку 55 чинників дестабілізації стану соціально-трудових відносин. Окрім цього, у поточному році за сприяння відділення НСПП вирішено три колективні трудові спори на ТОВ „Горобина” м. Суми.

Досить доречним було приділення значного часу на семінарі для повторного вивчення основних положень наказу НСПП № 90 від 31.12.2009р. „Про затвердження Примірного переліку питань щодо здіснення моніторингу підприємств, установ, організацій, де ускладнення соціально-трудових відносин може призвести до виникнення КТС” та додатковому вивченню положень наказу НСПП № 85 від 07.07.2008р. „Про затвердження Положення про порядок здійснення НСПП заходів щодо запобігання виникненню КТС”.

Поряд з тим, під час наради-семінару були визначені спільні шляхи подальшої роботи Відділення та представників позаштатних інституцій НСПП по контролю за станом соціально-трудових відносин на підприємствах області, визначенню проблемних питань, що можуть привести до соціального напруження у трудових колективах, заходи по стабілізації стану соціально-трудових відносин в колективах підприємств, установ, організацій області.

Наприкінці роботи семінару Пирогов О.М. подякував присутнім за вагомий вклад представників позаштатних інституцій НСПП у заходи спрямовані на запобігання та вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) на підприємствах області.