E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

Жуковська Наталія, головний спеціаліст сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування відділення НСПП в Миколаївській області


Миколаїв 16.1212 грудня 2014 року в малому залі Миколаївської обласної державної адміністрації відбулося засідання Миколаївської обласної тристоронньої соціально-економічної ради під головуванням Сергія Сипка – голови Миколаївської обласної організації роботодавців "Промисловці та підприємці Миколаївщини". У роботі взяли участь представники сторін виконавчої влади, обласної організації роботодавців "Промисловці та підприємці Миколаївщини", профспілок та запрошені, у тому числі начальник відділення Національної служби посередництва і примирення в Миколаївській області Оксана Євченко (далі – Відділення).

На засіданні розглянуто та обговорено питання про стан соціально-трудових відносин на КП "Очаківводоканал" та затвердження плану роботи обласної тристоронньої соціально-економічної ради на 2015 рік.

З метою вивчення стану соціально-трудових відносин та запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту) на КП "Очаківводоканал", були здійснені виїзди на підприємство робочих груп у складі представників Миколаївської облпрофради, Миколаївської обласної організації профспілки працівників ЖКГ, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення; відділення НСПП в Миколаївській області, Очаківського управління соціального захисту населення та у складі представників департаменту соціального захисту населення Миколаївської державної адміністрації, Миколаївської обласної організації профспілки працівників ЖКГ.

Трудовий арбітр НСПП, голова профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості та обслуговування Світлана Начинова повідомила присутніх, що через фінансові труднощі на КП "Очаківводоканал" не виконуються норми діючого законодавства про працю та зобов’язання діючого колективного договору.

На неодноразові звернення профспілкового комітету підприємства, Миколаївської обласної організації профспілки та наданні рекомендації Відділенням з пропозицією застосувати статтю 14 Закону України "Про оплату праці", тобто внести зміни до п. 6.10 Колективного договору КП "Очаківводоканал", шляхом виключення посилання на додаток №2 Галузевої угоди, але тільки на період подолання фінансових труднощів підприємства терміном не більше як шість місяців, директор необґрунтовано відмовляє. Так, напружена ситуація у зв’язку з відсутністю соціального діалогу, наявністю конфліктогенних чинників та факторів ризику може призвести до заборгованості із виплати заробітної плати, так як працівники підприємства звертаються до суду з позовами про порушення їх прав на отримання заробітної плати розраховану у відповідності до зобов’язань колективного договору, Галузевої та територіальної Угоди.

За результатами роботи тристоронньої економічної ради у Відділенні обговорено надані матеріали з метою вжиття заходів спільно з соціальними партнерами для поліпшення стану соціально-трудових відносин у трудових колективах області.