E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

О. Форесь, заступник начальника відділення НСПП в Хмельницькій області – завідувач сектора правового забезпечення

Хмельницький 29.01Проблема погашення заборгованості із виплати заробітної плати постійно знаходиться в центрі уваги органів влади та місцевого самоврядування Хмельниччини. Так, 27 січня 2015 року під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Олександра Симчишина вперше у цьому році відбулося засідання обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати на якому розглянуто стан погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах боржниках та легалізації трудових відносин у містах Хмельницькому, Кам’янець-Подільському, Городоцькому, Красилівському та Летичівському районах (далі – Комісія), участь у якому взяла начальник відділення НСПП в Хмельницькій області Тетяна Бабич.

На початку роботи Комісії головуючий повідомив присутніх, що у 2014 році в Хмельницькій області виплачено 12,6 млн. грн. заборгованої заробітної плати. «Це результат нашої спільної роботи. Повністю ліквідовано борги на 44 підприємствах у сумі 10,5 млн. грн.» – зазначив він. Заборгованість із заробітної плати в області станом на 1 січня 2015 року складає 8,5 млн. грн., що на 1,4 млн. грн. менше у порівнянні до аналогічного періоду минулого року. Разом з тим, вона залишається досить значною на 16 економічно активних підприємствах області (4,1 млн. грн.), на 14 підприємствах-банкрутах (4,3 млн. грн.) та ще на 1 економічно неактивному підприємстві.

На Комісії основну увагу присутніх було звернуто на незадовільний стан роботи з погашення заборгованості керівниками КП «Хмельницькбудзамовник», ВАТ «Хмельницьке виробниче сільськогосподарське рибоводне підприємство», ДП «Оздоровчий комплекс «Поділля» ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України» та інших, які допустили найбільше нарощування зарплатних боргів та заслухано звіти керівників зазначених підприємств-боржників, а також голів відповідних райдержадміністрацій та міськрад для з’ясування причини виникнення заборгованості та визначення конкретних шляхів щодо її ліквідації.

Не менш важливим в області залишається питання підвищення рівня заробітної плати. Зокрема, у листопаді 2014 року у порівнянні до листопада 2013 року заробітна плата одного штатного працівника по області зросла на на 10,6% і становила 2942,0 грн. на місяць. Разом з тим, є випадки, коли роботодавці приховують трудові відносини та виплачують заробітну плату своїм працівника у «конвертах». Протягом 2014 року з метою легалізації трудових відносин відповідними правоохоронними та контролюючими органами здійснювались перевірки, за результатами яких було виявлено 1503 нелегально працюючих особи, притягнуто до відповідальності 280 керівників підприємств, виведено з «тіні» 1412 осіб, а загальна сума донарахованих доходів в області становить 1,7 млн. грн.

По закінченню роботи Комісії її результати були обговорені на оперативній нараді з фахівцями відділення НСПП, де визначені додаткові заходи до активізації діяльності із запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) на підприємствах області, які мають заборгованість із виплати заробітної плати. При цьому, наказом по відділенню стан СТВ у ДП «Оздоровчий комплекс «Поділля» ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України» взято на облік з метою здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).