E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

О. Петренко, заступник начальника відділення НСПП в Черкаській області – завідувач сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування


28 січня відбулося перше у 2015 році засідання тимчасової комісії Черкаської районної державної адміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій, інших соціальних виплат (далі – Комісія) під керівництвом секретаря Комісії – начальника управління праці та соціального захисту населення Черкаської районної державної адміністрації Сергія Васильовича Чубаня. Засідання пройшло за участі заступників начальників податкової інспекції Черкаського району та відділення Пенсійного фонду України в Черкаському районі, представників управління юстиції та відділу виконавчої служби району. В роботі Комісії взяв участь заступник начальника відділення Національної служби посередництва і примирення в Черкаській області – завідувач сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування (далі – Відділення) О. Петренко.

На початку засідання Комісії, головуючий повідомив про стан соціально-трудових відносин у трудових колективах району та відзначив що станом на кінець 2014 року в районі не допущено зростання рівня заборгованості із виплати заробітної плати.

На Комісію був запрошений керівник одного підприємства, на якому станом на 01.01.2015 року існувала заборгованість із виплати заробітної плати, два керівники підприємств та чотири фізичні особи-підприємці, де заробітна плата нараховувалася і сплачувалася у розмірах нижче законодавчо встановленого рівня. Директор закритого акціонерного підприємства «Агрошляхбуд», де у грудні 2014 року виникла заборгованість із виплати заробітної плати, пояснив Комісії, що підприємство здійснює роботи з будівництва та ремонту автомобільних шляхів, а основною причиною виникнення заборгованості є сезонне зменшення обсягів замовлень на будівельні роботи та невчасні розрахунки замовників за вже виконані роботи. З метою виправлення ситуації, керівництвом проводиться наполеглива робота з боржниками, вживаються інші заходи. Керівники товариств з обмеженою відповідальністю «Добробут-2007» та «Струм», де заробітна плата виплачується нижче законодавчо встановленого мінімуму, повідомили, що не мають можливості забезпечити повну зайнятість працівників через значне зменшення замовлень на послуги підприємств. Вживаються заходи по пошуку замовників на послуги та роботи з метою не скорочувати кількість найманих працівників та збільшити рівень заробітної плати. Стан соціально-трудових відносин у трудових колективах зазначених підприємств поки що задовільний.

Фізичні особи-підприємці, запрошені на засідання Комісії, також послалися на значний спад обсягів замовлень, проте Комісією встановлено, що в їх діяльності є порушення порядку ведення обліку та звітності. Комісією надано доручення податковій інспекції Черкаського району щодо надання допомоги в усуненні встановлених порушень та визначено контрольні терміни.

За результатами роботи Комісії, у Відділенні проведена робоча нарада, під час якої О.І. Петренко поінформував про результати її роботи та запропонував взяти на облік Відділення стан соціально-трудових відносин у трудовому колективі ЗАТ «Агрошляхбуд», через наявну заборгованість із виплати заробітної плати.