E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Грудень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

В. Драгомерецька, головний спеціаліст сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування відділення НСПП в Черкаській області


14 лютого 2015 року відбулося засідання регіональної робочої групи з питань легалізації зайнятості та заробітної плати (далі – Робоча група), на якому розглянуто підсумки роботи регіональних робочих груп за 2014 рік.

У засіданні взяли участь представники структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальної державної інспекції з питань праці, Головного управління Пенсійного фонду та Міндоходів в області, Федерації профспілок області, Черкаського обласного центру зайнятості та відділення НСПП в Черкаській області, яке представляв начальник Станіслав Власенко.

З доповіддю про підсумки роботи регіональних робочих груп за 2014 рік виступив директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко.

У своєму виступі, він зазначив, що проблема нелегальної зайнятості на сьогодні є надзвичайно болючою. Заробітна плата це невід’ємне право кожного громадянина України, визначене Конституцією. Від її розміру залежить розмір податку на доходи фізичних осіб – одного з основних джерел наповнення бюджетів. Нажаль, такі негативні явища, як використання роботи незареєстрованих найманих працівників, виплата заробітної плати «в конвертах», або в розмірі, нижче законодавчо встановленого мінімуму, не втрачають своєї актуальності, оскільки від тіньових розрахунків втрачає бюджет, а через непроінформованість і низький рівень свідомості, дуже дорогою ціною платять за це і самі наймані працівники. Окремі роботодавці свідомо ігнорують закони, не сплачуючи до бюджету в повному обсязі податки з доходів фізичних осіб. Заробітну плату «в конвертах» без перебільшення можна назвати однією з найбільших на сьогодні перепон в економічному та соціальному розвитку держави. До того ж, вона позбавляє людину соціальної захищеності.

Протягом 2014 року групами з легалізації зайнятості і заробітної плати на Черкащині здійснено понад три з половиною тисячі перевірок суб’єктів господарської діяльності, під час яких виявлено 1100 фактів, коли з найманими працівниками не укладали трудових угод.

Завдяки діяльності цих робочих груп, легалізовано працю 1013 осіб. Про це свідчать зареєстровані в центрах зайнятості договори між працівниками та фізичними особами. Упродовж 2014 року в районних та міських центрах зайнятості проведено близько 60 семінарів із питань запобігання нелегальній трудовій міграції. Роботодавців попереджають про ризики використання тіньової праці, зокрема про відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати.

В обговоренні доповіді взяли участь члени Робочої групи.

По завершенню засідання, Станіслав Власенко провів робочу нараду з працівниками Відділення, на якій були обговорені питання порядку денного засідання Робочої групи.