
Голова НСПП ознайомив членів Комітету з передумовами розробки законопроєкту, зазначивши що робота велася на виконання Указу Президента від 24 березня 2021 року «Про Національну стратегію у сфері прав людини» та пункту 48 плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на 2021-2023 роки, затвердженого розпорядженням Кабміну від 23 червня 2021 року.
Повідомив, що за рік відбулося 56 засідань робочої групи, яка складалася представників СПО профспілок та організацій роботодавців, Мінекономіки, НСПП, секретаріату НТСЕР, провідних науковців та експертів.
Наголосив на важливості приведення положень законодавства у цій сфері у відповідність із міжнародними стандартами та окреслив основні положення та переваги законопроекту для працівників, роботодавців та держави в цілому.
Дмитро Кухнюк зазначив, що після закінчення воєнного стану очікується сплеск страйків та акцій соціального протесту у порівняння з довоєнним періодом та підкреслив: «Ефективне запобігання та вирішення колективних трудових спорів є запорукою збереження миру в соціально-трудових відносинах, що є необхідним елементом швидкого повоєнного відновлення країни».
На завершення робочої зустрічі подякував Голові Комітету Галині Третьяковій, членам Комітету і представникам сторони профспілок та роботодавців за підтримку законопроєкту та висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю.
На засіданні Комітету було прийнято рішення про створення на базі Комітету робочої групи з доопрацювання законопроєкту під керівництвом народного депутата Сергія Гривка.