E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

 
KHM1905202211У рамках Угоди про співпрацю між відділенням НСПП в Хмельницькій області (Відділення) та Хмельницькою обласною універсальною науковою бібліотекою (Бібліотека), 18 травня на платформі ZOOM MEETINGS проведено інформаційно-консультативний захід для працівників закладів культури області на тему: "Діяльність Національної служби посередництва і примирення щодо вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)", за участі посередників НСПП М. Хоменко та Т. Лукіної.
На початку заходу в.о. начальника Відділення І. Гавара поінформувала про основні завдання та повноваження НСПП, ознайомила з практичним досвідом застосування норм Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)" та наголосила на необхідності вирішення розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин (СТВ) виключно у рамках правового поля. Крім того, повідомила про взаємодію Відділення зі сторонами соціального діалогу, зокрема з метою стабілізації стану СТВ у колективах області.
У свою чергу посередники НСПП висвітлили питання захисту прав найманих працівників, у разі порушення норм трудового законодавства. Звернули увагу на зміни, внесені до законодавства, щодо організації трудових відносин в умовах воєнного стану, зокрема, оплати праці, призупинення дії окремих положень колективних договорів, тривалості робочого часу та відпочинку, порядку надання відпусток.
Захід, у якому взяли участь понад 50 осіб: працівники закладів культури та користувачі бібліотек 20 територіальних громад області, пройшов насичено та змістовно. Учасники активно обговорювали актуальні питання та ставили запитання.
Насамкінець І. Гавара підкреслила, що фахівці Відділення завжди готові до надання правової допомоги у межах повноважень, та подякувала учасникам заходу за виявлений інтерес до теми, а працівникам Бібліотеки за допомогу в організації заходу.