E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

     Нова модель вирішення трудових спорів в Україні      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

Відповідно до Закону України «Про соціальний діалог в Україні» та Порядку оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців, затвердженого наказом Національної служби посередництва і примирення від 21.07.2011 № 73, до відділення Національної служби посередництва і примирення в Миколаївській області (далі – Відділення) надійшли документи від Миколаївського обласного комітету профспілки працівників культури для підтвердження репрезентативності.

 

 

На основі проведеного аналізу структури Миколаївського обласного комітету профспілки працівників культури з’ясовано, що у складі Профспілки діють 48 профспілкових організацій.

 

На підставі, поданої Миколаївським обласним комітетом профспілки працівників культури, довідки про загальну чисельність членів Миколаївського обласного комітету профспілки працівників культури станом на 01.01.2018 встановлено, що згідно зі статистичним звітом за 2017 рік, загальна чисельність членів профспілки, які перебувають на обліку у Миколаївському обласному комітеті профспілки працівників культури, складає 3346 осіб.

 

07.11.2018 під час засідання Президії Миколаївського обласного комітету профспілки працівників культури в урочистій обстановці начальник Відділення О.Євченко вручила голові Миколаївського обласного комітету профспілки працівників культури Л.Назаровій Свідоцтво № 004-18-14-Т про визнання Миколаївського обласного комітету профспілки працівників культури таким, що підтвердив репрезентативність та має право брати участь у колективних переговорах з укладання територіальних угод та делегувати представників до органів соціального діалогу. 

Відповідно до Закону України «Про соціальний діалог в Україні», Порядку оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців, затвердженого наказом Національної служби посередництва і примирення від 21 липня 2011 року № 73, Комісією відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області (далі – Відділення) з проведення оцінки відповідності критеріям репрезентативності суб’єктів сторін профспілок і організацій роботодавців на територіальному рівні було здійснено аналіз документів, наданих Дніпропетровською обласною організацією роботодавців харчової та переробної промисловості «Дніпрохарчопром».

 

За підсумками проведеної Відділенням роботи, Дніпропетровську обласну організацію роботодавців харчової та переробної промисловості «Дніпрохарчопром» було визнана такою, що підтвердила відповідність критеріям репрезентативність на територіальному рівні для участі у колективних переговорах з укладення територіальних угод та делегування представників до органів соціального діалогу у відповідних галузях.

 

02 листопада 2018 року Рішення від 02.11.2018 № 006-18/04-Р «Про підтвердження репрезентативності Дніпропетровської обласної організації роботодавців харчової та переробної промисловості «Дніпрохарчопром»» та Свідоцтво про підтвердження репрезентативності від 02.11.2018 № 005-18/04-Т. начальником Відділення І.Чубом, було видано виконавчому директору Дніпропетровської обласної організації роботодавців харчової та переробної промисловості «Дніпрохарчопром» В.Баранову.

 

Під час урочистого заходу також були обговорені напрямки співпраці Відділення та Дніпропетровської обласної організації роботодавців харчової та переробної промисловості «Дніпрохарчопром» у справі сприяння стабілізації стану соціально-трудових відносин у трудових колективах підприємств Дніпропетровської області.

30 жовтня 2018 року в приміщенні відділення Національної служби посередництва і примирення в Чернівецькій області відбулась робоча зустріч начальника відділення (далі – Відділення) Шпака І.О. з головою Чернівецької обласної організації профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення Попадюком М.П.

 

Головною метою зустрічі було обговорення питань щодо взаємодії сторін соціального діалогу та напрямків спільної діяльності спрямованої на поліпшення трудових відносин та запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів). Попадюк М.П. повідомив про стан соціально-трудових відносин та можливі причини виникнення випадків дестабілізації на підприємствах житлово-комунального господарства. Начальник Відділення, з метою недопущення ускладнення стану соціально-трудових відносин у трудових колективах, надав правову консультацію щодо застосування норм Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» та рекомендації щодо врегулювання чинників, що можуть призвести до погіршення соціального клімату.

 

В ході даної зустрічі, Шпак І.О. також поінформував про порядок підтвердження репрезентативності для участі у колективних переговорах з укладення колективних договорів і угод та делегування представників до відповідних органів соціального діалогу і участі у міжнародних заходах. Зосередивши увагу на тому, що у серпні поточного року закінчився п’ятирічний термін дії свідоцтва про відповідність критеріям репрезентативності Чернівецької обласної організації профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення Шпак І.О. додав, що відповідно до пункту 2 статті 7 Закону України «Про соціальний діалог в Україні» підтвердження репрезентативності суб’єктів сторони профспілок та роботодавців здійснюється один раз на п’ять років.

 

 

Начальником Відділення було надано детальні роз’яснення з питань підготовки та оформлення необхідних документів для підтвердження репрезентативності. Також Шпак І.О. відповів на запитання щодо визначення критеріїв репрезентативності організації профспілки та в загальному ознайомив Попадюка М.П. з проведенням процедури підтвердження репрезентативності.

 

В результаті робочої зустрічі була досягнута домовленість про подальшу співпрацю та оперативний обмін інформацією з метою попередження виникнення ускладнень стану соціально-трудових відносин та збереження соціальної стабільності в трудових колективах підприємств житлово-комунального господарства Чернівецької області.

25 жовтня 2018 року О.Крайносвіт, начальник відділення Національної служби посередництва і примирення в Кіровоградській області  (далі – Відділення) провела зустріч з С. Бедзаєм, виконавчим директором Кіровоградського обласного об’єднання організацій  роботодавців «Співробітництво» (далі – Об’єднання). В ході зустрічі було обговорено питання щодо підтвердження оцінки відповідності критеріям репрезентативності відповідно Закону України «Про соціальний діалог в Україні» (далі – Закон).

 

О.Крайносвіт, зазначила, що відповідно до ст. 7 Закону та п. 2 Порядку оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців, затвердженого наказом Національної служби посередництва і примирення від 21 липня 2011 року № 73 підтвердження репрезентативності суб’єктів сторони профспілок та сторони роботодавців здійснюється один раз на п’ять років.

 

Під час зустрічі були надані методичні матеріали з переліком та зразками документів для їх оформлення відповідно до Порядку оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців.

 

Відділення і надалі продовжуватиме надавати консультації сторонам соціального діалогу щодо процедури підтвердження репрезентативності, які найближчим часом проходитимуть підтвердження відповідності критеріям репрезентативності.