E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Квiтень 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

     Нова модель вирішення трудових спорів в Україні      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Сумській області (далі–Відділення) продовжує проводити роботу по оцінці відповідності критеріям репрезентативності або підтвердження репрезентативності на територіальному рівні.

Так, 22 березня 2017 року працівниками Відділення зареєстровано заяву та відповідні документи про підтвердження репрезентативності від Сумської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України.

За результатами опрацювання поданих матеріалів, комісією Відділення прийнято рішення про підтвердження репрезентативності Сумською обласною організацією профспілки працівників освіти і науки України на територіальному рівні для участі у колективних переговорах з укладення територіальних угод та делегування представників до органів соціального діалогу.

20 квітня 2017 року в приміщенні Відділення в урочистій атмосфері в присутності профспілкового активу начальник Відділення О.Пирогов вручив свідоцтво від 20.04.2017 №004-17-18-Т голові Сумської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Осадчому Сергію Васильовичу.

      Начальник Відділення О.Пирогов привітав з отриманням свідоцтва голову профспілкової організації та наголосив на готовності працівників Відділення надавати консультації представникам профспілок з  питань стабілізації соціально-трудових відносин та запобігання конфліктам в трудових колективах закладів освіти. На завершення зустрічі сторони домовились про подальшу співпрацю.

У зв’язку із закінченням 5-річного терміну з моменту проходження оцінки відповідності критеріям репрезентативності суб’єктів сторони роботодавців до відділення Національної служби посередництва і примирення в Сумській області (далі - Відділення) звернулась Сумська обласна організація профспілки працівників лісового господарства України з питань надання інформації процедури підтвердження репрезентативності.

Так, 19 квітня 2017 року в приміщенні Відділення відбулась робоча зустріч начальника Відділення О. Пирогова з головою профспілкової організації М. Шпаковичем.

В ході зустрічі були обговорені питання щодо взаємодії сторін соціального діалогу у виробленні стратегії та напрямків спільної діяльності і участі в ній Відділення. М.Шпакович відзначив позитивну динаміку збільшення лісгоспами витрат на заходи, щодо поліпшення стану охорони праці, розповів про результати роботи профспілкових діячів у 2016 році та зазначив про напрями роботи у майбутньому. О.Пирогов надав інформацію про результати діяльності Відділення у сфері запобігання колективним трудовим спорам та конфліктам у 2016 році та оперативне їх вирішення.При зустрічі обговорювались питання приділення уваги профспілки ветеранам та пенсіонерам галузі.

Сторони домовились про подальшу співпрацю і взаємодію з правових питань, а також запобігання колективних трудових спорів (конфліктів),

Начальник Відділення О. Пирогов нагадав, що рішенням Відділення від 22.05.2012 № 005-12/18-П Сумська обласна організація профспілки працівників лісового господарства України визнана такою, що відповідає критеріям репрезентативності та отримала свідоцтво про відповідність критеріям репрезентативності№ 005-12-18-Т.

           З приводу вищезазначеного М.Шпакович подякував начальнику Відділення за співпрацю та надані детальні роз’яснення з питань підготовки необхідних документів для підтвердження репрезентативності.

Відповідно до Закону України «Про соціальний діалог в Україні» від від23.12.20102862-VI та Порядку оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців, затвердженого наказом Національної служби посередництва і примирення від 21 липня 2011 року № 73, Комісія відділення Національної служби посередництва і примирення  в Закарпатській області (далі–Відділення) з проведення оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок і організацій роботодавців на територіальному рівні у складі провідного спеціаліста Відділення, голови Комісії Пазяка В.Ю.,  провідного спеціаліста Відділення Старунчак Б.А., головного спеціаліста-головного державного експерта з умов праці Департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА Шимона М.І.,  заступника начальника Головного управління статистики у Закарпатській області Онофрія В.І., начальника інформаційно-видавничого відділу департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Закарпатської ОДА Чепи-Марковці М.І. розглянула подані  03 квітня 2017 року Обласним об’єднанням організацій роботодавців «Закарпаття» документи для здійснення оцінки відповідності критеріям репрезентативності (підтвердження репрезентативності) Обласного об’єднання організацій роботодавців «Закарпаття».

11 квітня 2017 року на засіданні Комісією Відділення встановлено, що Обласне об’єднання організацій роботодавців «Закарпаття»  відповідає необхідним критеріям:

-легалізація(реєстрація) зазначеної організації та її статус: утворена відповідно до Законів України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», «Про громадські об’єднання»; зареєстрована в порядку, визначеному Законом  України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань»;

-загальна чисельність працівників, які працюють на підприємствах-членах, що входять до складу організації: питома вага кількості членів організації профспілки становить 7,5%;

-галузева та територіальна розгалуженість.

Начальником Відділення Палко І.І. після вивчення Висновку Комісії 12 квітня 2017 року прийнято рішення  про відповідність критеріям репрезентативності Обласного об’єднання організацій роботодавців «Закарпаття» для участі у колективних переговорах з укладення територіальних угод та для делегування представників до органів соціального діалогу, після чого довіреній особі даного об’єднання організацій роботодавців Непійповій В.Д.  вручено Свідоцтво, яке підтверджує репрезентативність Обласного об’єднання організацій роботодавців «Закарпаття».

19 квітня 2017 року у приміщенні відділення НСПП у Вінницькій області (далі–Відділення) відбулась робоча зустріч начальника Відділення Андрущака І.І. з виконавчим директором Вінницького обласного об’єднання організацій роботодавців (далі–ВОООР) Л.Антонюком з питань практичного застосування положень Закону України «Про соціальний діалог» щодо проведення оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності організацій роботодавців на територіальному рівні.

Виконавчому директору ВОООР було надано методичні рекомендації щодо підготовки документів для проведення оцінки відповідності критеріям репрезентативності організації роботодавців Вінницької області «Прогрес», роз’яснено прорядок проведення оцінки відповідності критеріям репрезентативності.

       Крім того, у ході зустрічі було окреслено напрями взаємодії з питань підвищення рівня правової культури найманих працівників, які працюють на підприємствах-членах ВОООР, зокрема, колективного захисту трудових прав та інтересів шляхом проведення спільних круглих столів, семінарів, організації правороз'яснювальної роботи. По завершенню робочої зустрічі було досягнуто домовленості про подальшу активну співпрацю відділення НСПП у Вінницькій області та Вінницького обласного об’єднання організацій роботодавців у рамках діючої угоди про співпрацю.

Відповідно до Закону України «Про соціальний діалог в Україні» від від23.12.20102862-VI та Порядку оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців, затвердженого наказом Національної служби посередництва і примирення від 21 липня 2011 року № 73, Комісія відділення Національної служби посередництва і примирення  в Закарпатській області (далі–Відділення) з проведення оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок і організацій роботодавців на територіальному рівні у складі провідного спеціаліста Відділення, голови Комісії Пазяка В.Ю.,  провідного спеціаліста Відділення Старунчак Б.А., головного спеціаліста-головного державного експерта з умов праці Департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА Шимона М.І.,  заступника начальника Головного управління статистики у Закарпатській області Онофрія В.І., начальника інформаційно-видавничого відділу департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Закарпатської ОДА Чепи-Марковці М.І. розглянула подані 28 березня 2017 року Закарпатською обласною організацією профспілки працівників лісових галузей документи для здійснення оцінки відповідності критеріям репрезентативності (підтвердження репрезентативності) Закарпатської обласної організації профспілки працівників лісових галузей.

12 квітня 2017 року на засіданні Комісією Відділення встановлено, що Закарпатська обласна організація профспілки працівників лісових галузей відповідає необхідним критеріям:

- легалізація(реєстрація) зазначеної організації та її статус: утворена відповідно до Законів України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», «Про громадські об’єднання»; зареєстрована в порядку, визначеному Законом  України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань»;

- загальна чисельність працівників, які працюють на підприємствах-членах, що входять до складу організації: питома вага кількості членів організації профспілки становить 30%;

- галузева та територіальна розгалуженість.

Начальником Відділення Палко І.І. після вивчення Висновку Комісії 12 квітня 2017 року прийнято рішення  про відповідність критеріям репрезентативності Закарпатської обласної організації профспілки працівників лісових галузей для участі у колективних переговорах з укладення територіальних угод та для делегування представників до органів соціального діалогу, після чого  голові  Закарпатської обласної організації профспілки працівників лісових галузей Ількову В.М. вручено Свідоцтво, яке підтверджує репрезентативність Закарпатської обласної організації профспілки працівників лісових галузей.