E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

     Нова модель вирішення трудових спорів в Україні      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

 

15 травня 2017 року заступник начальника – завідувач сектора правового забезпечення – Солодка Н.М. провела зустріч - консультацію з представником Первинної профспілкової організації працівників ПАТ «Укрсоцбанк» міста Києва.

До відділення НСПП звернувся представник вищезазначеної профспілкової організації з метою отримання роз’яснення щодо порядку проходження процедури отримання оцінки відповідності критеріям репрезентативності. На даному підприємстві діє дві профспілки, в зв’язку з чим, виникли розбіжності щодо укладення колективного договору. Профспілкова організація, яка має більше членів, відмовляється визнавати легітимність первинної профспілкової організації з меншою кількістю осіб. Заступником начальника – завідувачем сектора правового забезпечення – Солодкою Н.М. було надано роз’яснення щодо прав первинних профспілкових організацій та порядку існування на підприємстві одночасно декількох первинних профспілкових організацій, що має місце на ПАТ «Укрсоцбанк».

Представник Первинної профспілкової організації працівників          ПАТ «Укрсоцбанк» та відділення НСПП сподіваються, що надана консультація призведе до вирішення вищезазначених питань.

В свою чергу, Відділення НСПП повідомило про готовність сприяти у вирішенні вищезазначеного питання в межах повноважень, визначених законодавством.

 

15 травня 2017 року Комісією відділення НСПП в Донецькій області здійснено підтвердження репрезентативності Донецької обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України.

За результатами проведеного членами Комісії аналізу наданих до розгляду документів, встановлено, що всі документи  Донецької обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України складено належним чином, що дає можливість Комісії провести підтвердження репрезентативності на територіальному рівні.

Провівши аналіз Переліку організацій, які входять до складу Донецької обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України, встановлено, що до обласної організації входять 31 міська та 13 первинних профспілкових організацій. По кожній із профспілкових організацій є відповідна інформація у Переліку.

Обласна організація профспілки є організаційною ланкою Профспілки працівників освіти і науки України, добровільним об’єднанням районних, районних в містах, міських організацій профспілки, первинних профспілкових організацій вищих навчальних закладів, установ і закладів освіти, що діють на території області.

Загальна кількість членів Донецької обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України складає 56 629 осіб.

Кількість зайнятого населення у Донецької області за 2016 рік за даними Головного управління статистики у Донецькій області складає 748,4 тис. осіб. У порівнянні з даними Донецької обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України чисельність членів профспілок складає 7,6% до загальної чисельності зайнятого населення, що відповідає критерію репрезентативності на територіальному рівні для обласних профспілок (2%).

 З огляду на результати проведеного підтвердження репрезентативності Донецької обласної  організації профспілки працівників освіти і науки України вирішено рекомендувати начальнику відділення НСПП в Донецькій області прийняти рішення про підтвердження репрезентативності Донецької обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України та видати даній обласній організації профспілки свідоцтво про підтвердження репрезентативності.

IMG 20170510 100425

Відповідно до Закону України „Про соціальний діалог в Україні” та Порядку оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців, затвердженого наказом Національної служби посередництва і примирення від 21 липня 2011 року за №73.

 Комісією відділення НСПП в Одеській області було здійснено підтвердження репрезентативності Одеської обласної організації профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України на територіальному рівні.

10 травня 2017 року, в урочистій обстановці начальник відділення               О. Шрамков вручив представнику Одеської обласної організації профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України В.  рішення та Свідоцтво №007-17-15-П від 24.04.2017 року про підтвердження оцінки відповідність критеріям репрезентативності на територіальному рівні для участі у колективних переговорах з укладання галузевих (територіальних) угод та для делегування представників до відповідних органів соціального діалогу.

Після вручення Свідоцтва обговорювались питання подальшої взаємодії Одеської обласної організації профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів  України з відділенням НСПП в Одеській області з питань правового врегулювання соціально-трудових відносин, вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) та забезпечення соціальної стабільності в трудових колективах будівництва Одеської області. 

IMG 0071

10 травня 2017 року відповідно до Закону України «Про соціальний діалог в Україні» від 23.12.2010 р. № 2862-VI, Порядку оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців, затвердженого наказом Національної служби посередництва і примирення від 21 липня 2011 року № 73, комісією відділення НСПП в Хмельницькій області з проведення оцінки відповідності критеріям репрезентативності (далі-Комісія) здійснено оцінку відповідності критеріям репрезентативності Хмельницької обласної організації професійної спілки атестованих працівників органів внутрішніх справ України.

Зокрема, за результатами опрацювання поданих матеріалів, Комісія прийняла рішення визнати Хмельницьку обласну організацію професійної спілки атестованих працівників органів внутрішніх справ України репрезентативною на територіальному рівні для участі у колективних переговорах з укладення територіальних угод та для делегування представників до органів соціального діалогу.

Як результат, в урочистій атмосфері, в. о. начальника Відділення НСПП в Хмельницькій області Г. Шинкаренко вручила голові Хмельницької обласної організації професійної спілки атестованих працівників органів внутрішніх справ України М. Шпичку рішення та Свідоцтво № 015-17/22-Т про відповідність критеріям репрезентативності на територіальному рівні.

Відповідно до Закону України «Про соціальний діалог в Україні» та Порядку оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців, затвердженого наказом Національної служби посередництва і примирення від 21 липня 2011 року № 73, за заявою Чернівецької обласної організації профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості відділенням Національної служби посередництва і примирення в Чернівецькій області були розглянуті документи даної профспілки про проходження процедури підтвердження репрезентативності.

За результатами проходження цієї процедури відділенням Національної служби посередництва і примирення в Чернівецькій області було прийняте  рішення про визнання Чернівецької обласної організації профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості такою, що підтвердила репрезентативність на територіальному рівні для участі у колективних переговорах з укладення територіальних угод та для делегування представників до органів соціального діалогу на відповідному рівні. 26 квітня 2017 року в приміщенні відділення Національної служби посередництва і примирення  в Чернівецькій області в урочистій обстановці начальником відділення Шпаком І.О. було вручено відповідне Свідоцтво про підтвердження репрезентативності голові Чернівецької обласної організації профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості Омельчишеній М.І.