E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

НАЦІОНАЛЬНА СЛУЖБА ПОСЕРЕДНИЦТВА І ПРИМИРЕННЯ

 

Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я

 

05 вересня 2019 року                            м. Київ                                                № 260-р

 

 

Про призупинення реєстрації колективного трудового спору (конфлікту) між найманими працівникамиКривоозерського професійного аграрного ліцею смт Криве Озеро Кривоозерського району Миколаївської області та адміністрацією Кривоозерського професійного аграрного ліцею смт Криве Озеро Кривоозерського району Миколаївської області

 

 

04.09.2019відділення Національної служби посередництва і примирення в Миколаївській області (далі – Відділення) направило до Національної служби посередництва і примирення подання про призупинення реєстрації колективного трудового спору (конфлікту) між найманими працівникамиКривоозерського професійного аграрного ліцею смт Криве Озеро Кривоозерського району Миколаївської області та адміністрацією Кривоозерського професійного аграрного ліцею смт Криве Озеро Кривоозерського району Миколаївської області (далі - Кривоозерського ПАЛ).

У ході проведеного аналізу документів, які надійшли від сторони найманих працівників, встановлено що інформація, яка міститься в поданих документах потребує перевірки щодо відповідності її положенням статтей 3, 4 Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» (далі – Закон). 

Згідно із статтею 4 Закону, вимоги найманих працівників на виробничому рівні формуються і затверджуються загальними зборами (конференцією) найманих працівників або формуються шляхом збору підписів і вважаються чинними за наявності не менше половини підписів членів трудового колективу підприємства, установи, організації чи їх структурного підрозділу.

Так, інформація, яка міститься в поданих документах потребує додаткового вивчення з метою встановлення кількості найманих працівників Кривоозерського ПАЛ, які вступають в колективний трудовий спір (конфлікт), та належної сторони колективного трудового спору (конфлікту) з боку найманих працівників, оскільки, у підписних листах наявні підписи 14 осіб.

Зокрема, що за інформацією, яка міститься у довідці поданій в.о. директора Кривоозерського ПАЛ Бачинською О.М. загальна кількість найманих працівників становить 97 осіб, 70 з яких є членами профспілкової організації працівників агропромислового комплексу Кривоозерського ПАЛ, а 11 осіб не є членами жодної з профспілок, які діють в Кривоозерському ПАЛ.

Також, потребує вивчення інформація викладена у листі в.о. директора Кривоозерського ПАЛ Бачинською О.М. від 03.09.2019 № 312. Так, в даному листі зазначається, що на момент збору підписів найманих працівників, а саме 16.08.2019, більшість працівників навчального закладу перебували у відпустках, що поставило під сумнів автентичність підписів у підписних листах, а працівник Погонець М.Й. був звільнений з 13.08.2019, що не дає йому можливості поставити свій підпис у підписному листі найманих працівників. Перебування у відпустці працівників, зазначених у листі, підтверджується наказами про надання відпусток Кривоозерського ПАЛ.

 

Відповідно до частини 6 статті 15 Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», із змінами, підпункту 4.1. Положення про порядок реєстрації Національною службою посередництва і примирення висунутих найманими працівниками, профспілкою вимог та колективних трудових спорів (конфліктів), затвердженого наказом Національної служби посередництва і примирення від 29.03.2018 № 18,

 

1.Призупинити реєстрацію колективного трудового спору (конфлікту) між найманими працівниками Кривоозерського професійного аграрного ліцею смт Криве Озеро Кривоозерського району Миколаївської області та адміністрацією Кривоозерського професійного аграрного ліцею смт Криве Озеро Кривоозерського району Миколаївської області для визначення належної сторони колективного трудового спору (конфлікту) з боку найманих працівників та перевірки дотримання стороною колективного трудового спору (конфлікту) з боку найманих працівників положень статей 3, 4 Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

 

Підстава:

1)подання відділення Національної служби посередництва і примирення в Миколаївській області від 04.09.2019 № 02-14/15-201;

2)лист в.о. директора Кривоозерського ПАЛ Бачинської О.М. від 03.09.2019 № 312.

 

2.Відділенню Національної служби посередництва і примирення в Миколаївській області в межах повноважень, визначених Законом України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», із змінами, Положенням про Національну службу посередництва і примирення, затвердженим Указом Президента України від 17 листопада 1998 року № 1258/98, із змінами, Положенням про порядок реєстрації Національною службою посередництва і примирення висунутих найманими працівниками, профспілкою вимог та колективних трудових спорів (конфліктів), затвердженого наказом Національної служби посередництва і примирення від 29.03.2018 № 18:

семиденний термін провести перевірку дотримання положень статей 3, 4 Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» найманими працівниками Кривоозерського професійного аграрного ліцею смт Криве Озеро Кривоозерського району Миколаївської області та визначити належність сторін колективного трудового спору (конфлікту).

3.Дане розпорядження надіслати органу, уповноваженому представляти інтереси найманих працівників Кривоозерського професійного аграрного ліцею смт Криве Озеро Кривоозерського району Миколаївської області, адміністрації Кривоозерського професійного аграрного ліцею смт Криве Озеро Кривоозерського району Миколаївської області, відділенню Національної служби посередництва і примирення в Миколаївській області.

 

 

 

В.о. Голови                                                            С. Гербеда