E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Серпень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

 

В.Драгомерецька, головний спеціаліст відділення НСПП в Черкаській області

 

16 серпня 2017 року в залі примирних процедур відділення НСПП в Черкаській області (далі – Відділення) відбулася чергова нарада-семінар для арбітрів, посередників, завідуючих інформаційно-консультаційними центрами НСПП на тему: "Підсумки роботи відділення НСПП в Черкаській області у січні-липні 2017 року". У нараді взяли участь фахівці Відділення та представники позаштатних інституцій НСПП: арбітри та посередники НСПП, завідувачі ІКЦ в Золотоніському, Черкаському, Городищенському районах, в містах Золотоноша та Сміла.

Відкрив засідання начальник Відділення С. Власенко. У своєму виступі він зазначив, що стан соціально-трудових відносин (далі – СТВ) в колективах найманих працівників суттєвої частини підприємств, установ, організацій Черкаської області у січні-липні 2017 року характеризувався як напружений. Об’єктивні чинники економічного та соціального характеру створювали передумови для соціальної напруги в трудових колективах, виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС(К)), прийняття рішень про проведення страйків.

Найбільшу соціальну напругу в трудових колективах підприємств, установ, організацій у січні-липні 2017 року викликала заборгованість із виплати заробітної плати та порушення термінів виплати поточної заробітної плати. Саме заборгованість із виплати заробітної плати стала причиною ускладнення стану СТВ у 12 взятих на облік Відділенням у січні-липні 2017 року випадках дестабілізації стану СТВ та виникнення 20 КТС(К), в яких наймані працівники висунули 51 вимогу до роботодавців щодо виплати заборгованості та своєчасної виплати поточної заробітної плати. Сума заборгованості із виплати заробітної плати, яка стала причиною дестабілізації стану СТВ та виникнення КТС(К) у січні-липні 2017 року склала 13,4 млн. грн.

У січні-липні 2017 року в області відбулося 12 страйків та 4 акції соціального протесту. У страйках взяли участь 1456 осіб. Причинами проведення страйків стали невиконання рішень примирних комісій щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати та своєчасної виплати поточної заробітної плати. На даний час, у зв’язку з погашенням заборгованості із виплати заробітної плати, страйки у структурних підрозділах ПАТ "Черкасиобленерго" призупинені. Сторонам КТС(К) направлені рекомендації щодо повного припинення страйків.

За сприяння Відділення, у січні-липні 2017 року погашено 10,7 млн. грн. заборгованості із виплати заробітної плати, вирішено 32 вимоги найманих працівників, ще 19 вимог залишаються у стадії вирішення.

З інформацією щодо проведеної роботи виступила головний спеціаліст Відділення В. Драгомерецька, яка повідомила, що з метою вирішення вимог найманих працівників у КТС(К), відбулося 55 узгоджувальних зустрічей із представниками сторін та 6 засідань примирних комісій. Зокрема, для вирішення 17 із 19 КТС(К) у структурних підрозділах ПАТ "Черкасиобленерго", була утворена єдина примирна комісія, що дало змогу одночасно розглядати вимоги найманих працівників. Надано 24 консультації та 39 роз’яснень сторонам щодо утворення примирних органів та вирішення КТС(К) під час страйків. Крім того, надавалася інформація Федерації профспілок Черкаської області та Черкаському обласному об’єднанню організацій роботодавців щодо стану вирішення КТС(К).

Також, відбулася 31 узгоджувальна зустріч з представниками трудових колективів та роботодавців з метою запобігання виникненню КТС(К).

Відділенням, для невідкладного інформування органів влади, надано на адресу НСПП та Черкаської обласної державної адміністрації 7 щомісячних та 11 термінових інформацій щодо анонсів та проведення акцій соціального протесту та страйків.

В обговоренні зазначених питань взяли участь: Д. Теплов, посередник НСПП; І. Анашкевич, арбітр НСПП; завідувачі ІКЦ в м. Сміла та Городищенському районі Н. Лісова та Н. П

Начальник Відділення С. Власенко підвів підсумки та подякував всім присутнім за участь у нараді-семінарі.