E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Серпень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

 

О. Євченко, начальник відділення НСПП в Миколаївській області

 

Nik1708201717 серпня 2017 року в рамках Угоди про співпрацю між відділенням НСПП в Миколаївській області (далі – Відділення) та Миколаївською обласною радою профспілок та Угоди про співпрацю між Відділенням та Миколаївською обласною профспілкою працівників державних установ було проведено робочу зустріч щодо визначення перспектив подальшої співпраці. У зустрічі взяли участь заступник голови облпрофради, трудовий арбітр Л. Онищенко, голова Миколаївської обласної профспілки працівників державних установ Т. Бугаєнко та начальник Відділення О. Євченко.

О. Євченко проаналізувала складну ситуацію із виплати заробітної плати на підприємствах області, зокрема, на підприємствах державної форми власності. Станом на 01.07.2017 загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати на 48 підприємствах області склала 100,3 млн. грн. Все ще складною залишається ситуація із виплатою заробітної плати найманим працівникам 7 підприємств державної форми власності. У порівнянні із початком 2017 року сума боргу збільшилася на 22,5% і склала 59,7% від загальної суми боргу по області. Збільшується борг перед найманими працівниками 6 підприємств комунальної форми власності. У порівнянні з початком року сума заборгованості із виплати заробітної плати збільшилася на 3,1 млн. грн. (на 56%) і склала 8,7 млн. грн.

Л. Онищенко поінформувала учасників зуcтрічі, що обласна рада профспілок разом з Відділенням та галузевими профспілками постійно проводить роз’яснювальну роботу з профспілковим активом підприємств, на яких наявна заборгованість із виплати заробітної плати, щодо процедури вступу у колективні трудові спори та інші легітимні способи захисту прав найманих працівників. Так, на наступному занятті Громадського унівеситету правових знань планується розглянути досвід роботи профспілкових організацій в яких упродовж 2016-2017 років було зареєстровано колективні трудові спори (конфлікти), а також відбувались засідання комісій з розгляду індивідуальних трудових спорів.

У свою чергу Т. Бугаєнко поінформувала присутніх, що в трудових колективах, які входять до Миколаївської обласної профспілки працівників державних установ, відсутня заборгованість із виплати заробітної плати, укладено 352 колективні договори, дією яких охоплено 8461 працівник. Починаючи з 2010 року досягнуто 100% рівень укладання колдоговорів профспілковими організаціями галузі.

Разом з тим, у роботі первинних профспілкових організацій державних установ та організацій виникають певні проблемні моменти. Порушується стаття 44 Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності" щодо перерахування коштів профспілковим первинним організаціям на культурно-масову, фізкультурну та оздоровчу роботу. Відрахування здійснюється лише на 16 підприємствах, в установах та організаціях, що складає лише 4,5% від загальної чисельності профспілкових організацій галузі.

Велика робота облпрофорганізацією працівників державних установ проводиться з новоствореними об’єднаними територіальними громадами. Є певні труднощі по організації нових первинних профспілкових організацій у цих громадах. Тому триває систематична робота з виїздом на місця, враховуючи те, що 2017 рік рішенням Федерації профспілок України оголошено роком первинної профспілкової організації.

Також Таміла Іванівна повідомила, що у вересні 2017 року Миколаївський обласний комітет профспілки працівників державних установ проходитиме процедуру підтвердження репрезентативності. На даний час працівники Відділення надають консультації та роз’яснення з приводу підготовки необхідних документів.

За результатами зустрічі було прийнято рішення продовжити спільну роз’яснювальну роботу щодо захисту прав найманих працівників на своєчасну оплату праці, порядку вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) та запобігання їх виникненню. Результати роботи та динаміку заборгованості із виплати заробітної плати тримати на постійному контролі профспілок та Відділення.