E-MAIL РОЗСИЛКА

КАЛЕНДАР НОВИН

< жовтня 2011 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Поглиблюємо взаємодію з органами місцевого самоврядування
Середа, 12 жовтня 2011, 09:41

 

     Оксана Атаманюк, заступник начальника – завідувач сектора правового забезпечення відділення НСПП в Полтавській області

 

     atamanuk_poltavaВ ході відрядження заступника начальника відділення НСПП до міста Карлівки були проведені зустрічі з першим заступником голови райдержадміністрації Юрієм Третяком, начальником відділу трудових відносин УПСЗН Карлівської райдержадміністрації, головою Координаційної ради профспілок Карлівського району, головою профспілкового комітету ВАТ «Карлівський машинобудівний завод».

     На прикладах вирішення КТС(к) на підприємствах області Юрія Третяка було поінформовано про практичні дії відділення НСПП відповідно до норм Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». Також, надано інформацію щодо Закону України «Про соціальний діалог в Україні» та про «Порядок оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців».

     Обговорювалися питання розвитку промисловості, стану соціально-трудових відносин в колективах Карлівського району. Особливу увагу приділили обговоренню соціального клімату в колективах бюджетної сфери, зокрема проблемам фінансування оплати праці працівників закладів освіти, культури, охорони здоров’я.

     За ініціативи відділення НСПП в зустрічі взяла участь голова профспілкового комітету ВАТ «Карлівський машинобудівний завод» Людмила Теслюк, оскільки на підприємстві діє чинник дестабілізації, який перебуває на обліку Відділення в системі запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) з квітня 2011 року.

     До ускладнення стану соціально-трудових відносин в колективі даного підприємства призвело зволікання сторони адміністрації з укладанням колективного договору на 2011-2012 роки. Завдяки активній позиції сторони найманих працівників, профкому, нарешті, наприкінці серпня поточного року відбулася конференція трудового колективу, під час якої було проголосовано прийняття колективного договору. Але й дотепер генеральний директор ухиляється від його підписання, мотивуючи це тим, що його не влаштовують деякі позиції. Беручи до уваги той факт, що на конференції трудового колективу колективний договір був зачитаний в повному об’ємі, відбулося обговорення та погодження його обома сторонами, можна вважати мотивацію керівника безпідставною та такою, що призводить до порушення норм Закону України «Про колективні договори і угоди». Оскільки генеральний директор Олександр Камишін на підприємстві переважно відсутній, це не дало можливості провести зустріч також з ним. Відтак, відділенням НСПП було направлено лист з відповідними роз’ясненнями та рекомендаціями.

  В підсумку зустрічі перший заступник голови Карлівської райдержадміністрації Юрій Третяк пообіцяв сприяти у вирішенні конфліктної ситуації у ВАТ «Карлівський машинобудівний завод» аби попередити виникнення колективного трудового спору та відновити нормальний соціальний діалог між сторонами соціально-трудових відносин.