E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

Оксана Євченко, заступник начальника відділення Національної служби посередництва і примирення в Миколаївській області – завідувач сектора правового забезпечення  

24-09-2010Mykh3Соціально-трудові відносини міцно пов'язані з трудовою та правовою активністю особи, що сприяє їх впливу на процес формування та розвитку правової поінформованості. З іншого боку, повноцінний процес функціонування соціально-трудових відносин, кожної з їх складових є неможливим без відповідного рівня правової поінформованості суб'єктів цих відносин.

Правова поінформованість є необхідним чинником функціонування, збагачення змісту соціально-трудових відносин, якості трудового життя. Зріла правова поінформованість, правова активність людини є важливою умовою перетворення її з об'єкта соціально-трудових відносин в активний, творчий суб'єкт реалізації соціально-трудового потенціалу особи, її правового статусу.

Спираючись на накопичений досвід, новітні наукові досягнення та потребу в подальшій оптимізації роботи зі сторонами соціально-трудових відносин відділення НСПП в Миколаївській області та Миколаївська обласна рада профспілок продовжують роботу по вдосконаленню діяльності Громадського Університету правових знань, який було створено на підставі угоди про взаємодію для представників потенційно конфліктних підприємств.

24-09-2010Mykh123 вересня 2010 року відбулось одинадцяте заняття Університету, на якому розглянуто тему "Захист людини праці через надання житлових субсидій. Забезпечення соціальних гарантій для сімей по сплаті житлово-комунальних послуг". З ініціативою вивчення саме цих питань представниками конфліктогенних підприємств виступила Любов Миколаївна Онищенко, заступник голови Миколаївської обласної ради профспілок – завідуюча відділом соціально-економічних питань, трудовий арбітр НСПП, адже проблема своєчасного отримання субсидій особливо гостро стоїть перед тими найманими працівниками, що працюють на проблемних підприємствах, де несвоєчасно сплачується заробітна плата або існує непогашена заборгованість. Прикладом того, що борги за комунальні послуги можуть стати додатковим чинником, що ускладнює стан соціально-трудових відносин є ситуація на державному підприємстві "Суднобудівний завод імені 61 комунара", де триває вирішення колективного трудового спору. Так, в умовах накопичення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємстві постійною є загроза відключення постачальниками комунальних послуг найбільш соціально незахищеним працівникам заводу. На підприємстві працюють цілі династії суднобудівників які на сьогодні з об’єктивних причин не можуть своєчасно і в повному розмірі сплачувати за житло та отримані комунальні послуги, а тому потребують державної допомоги.

24-09-2010Mykh2З положеннями нормативних актів, що регулюють порядок призначення житлових субсидій учасників Університету ознайомила Олена Олександрівна Харитонова – начальник відділу соціальних гарантій та компенсацій, загальнодержавного страхування управління праці та соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації, яка у своєму виступі детально зупинилась на послідовності проведення розрахунків щодо визначення розміру субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, документах, необхідних для призначення субсидії, охарактеризувала типові проблеми, що можуть виникнути під час призначення компенсацій та шляхи їх усунення.

Відділенням НСПП в Миколаївській області були підготовлені інформаційні буклети для учасників заняття з основними положеннями чинного законодавства щодо соціального захисту населення під час оплати житлово-комунальних послуг.