E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

_111

     28 вересня 2010 року відбулась спільна нарада відділення Національної служби посередництва і примирення в Рівненській області та головного управління праці та соціального захисту населення Рівненської ОДА. Метою наради було координація спільних дій щодо реалізації вимог законодавства України про працю, соціальний захист населення, Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)" тощо.

 

     На нараді були обговоренні питання щодо прискорення погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах, в установах, організаціях області. За попередніми статистичними даними станом на 01 вересня 2010 року загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати по області складала 10,4 млн. грн., що на 5,6 млн. грн. або на 34,9 % менше, ніж на початок 2010 року.

     Разом з тим, особливу актуальність на сьогодні має питання погашення заборгованості із виплати заробітної плати на державному підприємстві "Рівненський автомобільний ремонтний завод", що підпорядкований Міністерству оборони України і на якому триває колективний трудовий спір. Так, загальна сума боргу по підприємству становить 3,6 млн. грн. та має негативну тенденцію до зростання. Начальник відділення Національної служби посередництва і примирення в Рівненській області М. Колос поінформував присутніх, що на даний час ведеться робота по організації зустрічі трудового колективу заводу з Міністром оборони України, оскільки ряд питань щодо виходу підприємства з кризового становища знаходиться у компетенції Міністерства оборони і вони тривалий час не вирішуються.

     На нараді було обговорено вдосконалення роботи інформаційно-консультаційних центрів НСПП, що діють в усіх районах та містах обласного підпорядкування при районних та міських управліннях праці та соціального захисту населення.

     Окремо було відмічено, що плідною себе зарекомендувала взаємодія відділення НСПП в Рівненській області із позаштатними радниками НСПП, значна частина яких є керівники управлінь праці та соціального захисту населення в містах та районах області. Це дає змогу оперативно реагувати на загострення стану соціально-трудових відносин та вирішувати їх на доконфліктній стадії.

     На нараді були також обговорені питання колективних договорів, дотримання норм охорони праці та забезпечення власниками безпечних умов праці. Наголошувалось на необхідності посилення уваги на зазначених питаннях, оскільки їх порушення призводять до погіршення стану соціально-трудових відносин в трудових колективах.

     Наостанок начальник головного управління праці та соціального захисту населення Рівненської ОДА Г. Сладковський наголосив, що спільна взаємодія державних органів повинна продовжуватись, кінцевою метою якої є забезпечення соціальної стабільності в регіоні.