E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

     29.09.2010 року заступник начальника відділення – начальник відділу правового забезпечення З.О. Баранець прийняла участь у нараді-семінарі з начальникам районних та міських управлінь праці та соціального захисту населення області.

      Метою організації наради було обговорення питання оплати праці на підприємствах, установах та організаціях області, зайнятості населення, соціально-трудових відносин та про порядок здійснення Національною службою посередництва і примирення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).

     На нараді було обговорено ситуацію на підприємствах, що відзначаються підвищеним рівнем конфліктогенності. Чинниками дестабілізації стану соціально-трудових відносин на підприємствах області залишається заборгованість із виплати заробітної плати, яка станом на 01.09.2010 року становить 15812,6 тис. грн., що на 16,9 % менше у порівнянні з попереднім місяцем та на 69,4% менше у порівнянні з початком року. Разом з цим, було відмічено негативний вплив на стан соціально-трудових відносин випадків невиконання колективних договорів, порушення норм чинного трудового законодавства, зокрема, з питань охорони праці.

     З.О. Баранець проінформувала учасників наради про повноваження Національної служби посередництва і примирення при запобіганні виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та здійсненні посередництва і примирення під час вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) і сприяння взаємодії сторін соціально-трудових відносин.

      Під час наради, обговорювалось питання активізації роботи інформаційно-консультаційних центрів НСПП (далі – ІКЦ НСПП) у Дніпропетровській області та було досягнуто домовленості про надання кандидатур завідувачів ІКЦ НСПП у Магдалинівському, Софіївському, Томаківському районах, та м. Орджонікідзе, що будуть діяти при районних і міських управліннях праці та соціального захисту населення.

       Надані кандидатури будуть затверджені у робочому порядку через Головне управління праці та соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

      Станом на 01.09.2010 року у Дніпропетровській області діють 28 ІКЦ НСПП у районах та містах обласного підпорядкування.

       Таким чином, учасники наради-семінару отримали вичерпну інформацію про компетенцію служби та, в свою чергу, підтвердили готовність активізації співпраці з метою стабілізації стану соціально-трудових відносин на території Дніпропетровської області.