E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Квiтень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

Оксана Євченко, заступник начальника відділення Національної служби посередництва і примирення в Миколаївській області – завідувач сектора правового забезпечення   

 

mykolprezydia   В межах співробітництва відділення Національної служби посередництва і примирення у Миколаївській області та Миколаївської обласної ради профспілок, основи якого закладено в Угоді про співпрацю на 2011-2015 роки, 21.02.2012 року на засіданні Президії Миколаївської обласної ради профспілок за участі представників відділення НСПП в Миколаївській області було розглянуто питання "Практика вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) у галузях житлово-комунального господарства та суднобудування".

   Відповідно до плану роботи облпрофради на 2012 рік відділом з соціально-економічних питань Миколаївської обласної ради профспілок проаналізовано практику застосування колективних трудових спорів (конфліктів) як інструменту відстоювання трудових та соціально-економічних прав працівників. У виступі Анни Шарової, завідувача відділу з соціально-економічних питань обласної ради профспілок, взято досвід вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) на підприємствах житлово-комунального господарства та суднобудування Миколаївської області. У доповіді було ґрунтовно проаналізовано форми співпраці відділення НСПП в Миколаївській області та профспілкових організацій різного рівня щодо сприяння вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів), роботі примирних органів та задоволенню вимог найманих працівників.
У виступі Володимира Смєлова, голови Миколаївської обласної організації професійної спілки працівників суднобудування України, було висвітлено проблемні питання, що виникли в ході вирішення спорів в галузі суднобудування. Так, в чинному законодавстві відсутній механізм реєстрації колективних трудових спорів (конфліктів), в яких би стороною спору був безпосередньо профспілковий комітет. Це є особливо актуальним на тих підприємствах, які знаходяться в стані простою або на яких запроваджено режим неповного робочого часу, що призводить до труднощів при проведенні зборів, конференцій або збору підписів під вимогами найманих працівників.
Світлана Начинова, голова Миколаївської обласної організації профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення, трудовий арбітр НСПП, зосередилась на досвіді проведення примирних процедур у житлово-комунальному господарстві. Як свідчить досвід проведення примирних процедур в останні роки, позитивним є залучення до складу трудового арбітражу представників депутатського корпусу, які, після прийняття арбітражем рішення, можуть через органи місцевого самоврядування впливати на його виконання. Водночас, Світлана Начинова висловила подяку трудовим арбітрам НСПП Оксані Валецькій та Роману Обручкову за високий рівень професіоналізму, який вони продемонстрували в ході вирішення спору на підприємствах житлового господарства міста Миколаєва.
У виступі Оксани Євченко, заступника начальника відділення НСПП в Миколаївській області, було проаналізовано як позитивні аспекти співпраці щодо вирішення колективних трудових спорів, так і проблемні питання, що потребують подальшого вирішення. Також, членів Президії було поінформовано, що 13.02.2012 року Олександром Ярославовичем Окісом, Головою Національної служби посередництва і примирення, та Куртом Ерікссоном, заступником Генерального директора-старшим радником з правових питань Національної служби посередництва Швеції, підписано Угоду про впровадження шведсько-українського проекту "Вирішення трудових спорів в Україні" між Національною службою посередництва і примирення України та Національною службою посередництва Швеції. Членам Президії Миколаївської обласної ради профспілок було запропоновано подати до відділення НСПП пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства по вирішенню трудових спорів для подальшого узагальнення та передачі до Експертної групи Проекту.
За результатами розгляду питання Президія Миколаївської обласної ради профспілок прийняла рішення:
1. Рекомендувати облпрофраді, обласним організаціям профспілок:
• В межах Угоди про співпрацю між Миколаївською облпрофрадою та відділенням НСПП в Миколаївській області на 2011-2015 роки поглиблювати співробітництво на територіальному та галузевому рівнях.
• Розповсюджувати практику застосування законодавства України про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).
• Активізувати роз'яснювальну роботу серед профактиву області для поширення досвіду застосування колективного трудового спору як інструменту впливу на роботодавця через методичні рекомендації, буклети, засоби масової інформації.
• Відпрацювати пропозиції до змін у законодавстві про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) стосовно: встановлення конкретної відповідальності та механізму притягнення до неї за порушення термінів, ухилення від участі у проведенні примирних процедур; позбавлення можливості пролонгації строків проведення цих процедур; обов'язковості рішень примирних органів та відповідальності за їх невиконання.
2. Рекомендувати первинним профспілковим організаціям конфліктогенних підприємств:
• Проводити інформаційно-роз'яснювальну роботу серед найманих працівників з метою інформування про вимоги законодавства щодо проведення акцій протесту, страйків, а також про переваги правового вирішення розбіжностей шляхом переговорів.
• При порушенні роботодавцем трудових і соціально-економічних прав працівників оперативно звертатися до відділення НСПП в Миколаївській області для вирішення проблемної ситуації і запобігання виникненню колективного трудового спору або, при неможливості запобігання, ініціювання колективного трудового спору.
• У разі виникнення конфліктної ситуації на підприємствах, посилювати контроль за додержанням роботодавцями трудового законодавства з метою попередження застосування до найманих працівників, що відстоюють порушені права, незаконних звільнень або матеріальних санкцій.
•  При виникненні колективних трудових спорів, за згоди найманих працівників, брати участь в якості представника цієї сторони у проведенні примирних процедур відповідно до вимог законодавства, контролювати виконання рішень примирної комісії або трудового арбітражу (у випадку необхідності – домагатися виконання у судовому порядку).