E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

      27 листопада відбулось пленарне засідання Донецької обласної ради профспілок з питань розвитку соціального діалогу та соціально-трудових відносин за участю начальника відділення НСПП в Донецькій області (Відділення) А. Хімчака.
      На засіданні були присутні представники обласних організацій та територіальних комітетів профспілок, які входять до складу Донецької обласної Ради профспілок.
      Відкрив засідання голова Донецької обласної ради профспілок П. Древаль, який повідомив про підписання Тристоронньої угоди і проведене перше засідання Територіальної тристоронньої соціально-економічної ради (Рада) та подякував працівникам Відділення за активну участь у формуванні інституту соціального діалогу на обласному рівні.
      У своїй промові начальник Відділення підкреслив, що функціонування Ради дає можливість розглядати проекти територіальних програм економічного та соціального розвитку, нормативно-правових актів, що приймаються органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування та стосуються регулювання економічних і соціально-трудових відносин, формування обласного бюджету на відповідний рік тощо. Це дасть можливість в подальшому знизити ризики виникнення соціальних конфліктів та кризових явищ в соціально-трудовій сфері.
      А. Хімчак повідомив, що у Донецькій області існує 6 репрезентативних професійних спілок, які мають повноваження на участь у соціальному діалозі на обласному рівні, а саме: Донецька обласна рада професійних спілок, Донецька обласна організація профспілки працівників освіти і науки України, Донецька обласна організація профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення, Донецька обласна організація профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України, Донецька обласна організація профспілки працівників охорони здоров'я України та Конфедерація незалежних профспілок Донецької області.
   Крім того, начальник Відділення зауважив, що за сприяння Відділення, профспілок та органів виконавчої влади і місцевого самоврядування в області упродовж року створено і працювало 14 тристоронніх соціально-економічних рад, укладено 12 територіальних угод між місцевими органами самоврядування, координаційними радами профспілок та організаціями роботодавців.
    Під час засідання А. Хімчак надав рекомендації щодо застосування окремих положень Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)" та Положення про порядок формування і затвердження вимог найманих працівників, профспілок, затвердженого наказом НСПП від 21.06.2019 № 43, в частині повноважень первинних профспілкових організацій щодо висунення вимог та вступу в колективний трудовий спір на виробничому рівні.