E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

   07 листопада відбулась робоча зустріч начальника відділення НСПП в Кіровоградській області (Відділення) О. Крайносвіт з головою Кіровоградської обласної організації профспілки працівників охорони здоров'я (Профспілка) Л. Козловою.
    Під час зустрічі обговорено стан соціально-трудових відносин (СТВ) у закладах, що входять до складу Профспілки.
    За інформацією Л. Козлової, на виплату заробітної плати медикам Кіровоградської області до кінця року не вистачає близько 65,4 млн грн. Проблеми із виплатою заробітної плати можуть виникнути в м. Кропивницький, Маловисківському, Олександрійському, Бобринецькому, Вільшанському, Світловодському, Онуфріївському, Благовіщенському, Гайворонському та інших районах. Через низький розмір заробітної плати та несвоєчасну її виплату медики звільняються. Так, середня заробітна плата лікаря складає близько 6164 грн, середнього медичного персоналу – 4632 грн, молодшого медичного персоналу – 4174 грн. Проблема недостатнього обсягу бюджетного фінансування перешкоджає забезпеченню ефективної роботи закладів охорони здоров'я.
    З метою запобігання ускладненню стану СТВ в медичних закладах Профспілкою направлені звернення органам виконавчої влади та місцевого самоврядування.
    О. Крайносвіт порекомендувала врегульовувати розбіжності між сторонами СТВ у порядку, визначному Законом України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)" (Закон), та шляхом здійснення соціального діалогу.
   По завершенню зустрічі досягнуто домовленості про подальшу співпрацю Відділення з Профспілкою, спрямовану на збереження соціального спокою та запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) у колективах закладів охорони здоров'я.
     За результатами зустрічі Відділенням, в межах повноважень, направлені запити до закладів охорони здоров'я області, а також надані письмові роз'яснення щодо вирішення розбіжностей у порядку, визначеному Законом.