E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Грудень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

Б.Піроцький, головний спеціаліст відділення НСПП в Чернігівській області

Інформаційно-консультаційні центри НСПП (далі – ІКЦ) створені для консультування представників сторін соціально-трудових відносин (далі – СТВ), окремих найманих працівників, представників профспілок, роботодавців з питань застосування законодавства про колективні трудові спори (конфлікти) (далі – КТС(К)); сприяння забезпеченню здійснення соціального діалогу; підвищення рівня правової обізнаності та поінформованості громадськості про діяльність НСПП.

 

Правовою базою цих взаємовідносин є Положення про інформаційно-консультаційний центр Національної служби посередництва і примирення, затверджене наказом Національної служби посередництва і примирення від 31.12.2009 № 91 (далі – Положення) та Методичні рекомендації по здійсненню взаємодії інформаційно-консультаційних центрів Національної служби посередництва і примирення із районними державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування, профспілками та їх об’єднаннями, роботодавцями та їх об’єднаннями, затверджені наказом Національної служби посередництва і примирення від 29.10.2004 № 137.

Взаємодія відділення НСПП в Чернігівській області (далі – Відділення) з ІКЦ здійснюється у відповідності до вимог Плану основних заходів по організації роботи з представниками позаштатних інституцій НСПП на 2019 рік, затвердженого наказом Відділення від 19.12.2018 № 54; Плану основних заходів по запобіганню виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) на 2019 рік, затвердженого наказом Відділення від 19.12.2018 № 55 та Плану основних заходів по інформаційному забезпеченню діяльності Відділення на 2019 рік, затвердженого наказом Відділення від 19.12.2018 № 56.

Станом на 01 липня 2019 року в області функціонує 22 ІКЦ, які очолюють професійні фахівці у сфері регулювання СТВ, кандидатури яких рекомендовані керівництвом районних державних адміністрацій (міських рад), в переважній більшості, з числа відповідальних працівників управлінь соціального захисту населення.

Відповідно до п. 4.4, п. 6.8 Положення, завідуючими ІКЦ систематично, у встановлені Відділенням терміни, направлялася інформація щодо загострення стану СТВ на підприємствах регіону, а також проведення страйків, акцій соціального протесту.

Зазначена інформація дає можливість своєчасно реагувати, у взаємодії з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, об’єднаннями профспілок та роботодавців на ускладнення стану СТВ з метою запобігання виникненню КТС(К).

За результатами проведеного аналізу, упродовж першого півріччя 2019 року від завідуючих ІКЦ надійшло 58 інформацій, у т. ч.: по 6 з Варвинського, Козелецького, Менського, Новгород-Сіверського районів; 5 – з Прилуцького району; 4 – з Борзнянського, Сновського районів та міст Новгород-Сіверський, Прилуки; 3 – з Городнянського, Куликівського районів, 2 – з Бобровицького, Срібнянського районів; 1 – з Носівського, Семенівського, Талалаївського районів.

Слід зазначити, що для спрощення взаємозв’язку в поточній роботі, обмін інформацією між Відділенням та завідуючими ІКЦ здійснюється як в телефонному, так і в електронному вигляді, що дозволяє своєчасно, у разі необхідності, вживати привентивних заходів з метою стабілізації стану СТВ в колективах підприємств області. Матеріали, що надходять обов’язково розглядаються на робочих нарадах, аналізуються працівниками та використовуються в роботі Відділення.

За необхідності, у разі появи передумов виникнення розбіжностей між сторонами СТВ, у відповідності до п. 4.5, п. 6.4 Положення, Відділенням надаються доручення завідуючим ІКЦ з метою вивчення стану СТВ на окремих підприємствах, в установах та організаціях районів (міст). Упродовж 2018 року було направлено 26 доручень з переліком рекомендованих питань.

У відповідності до п. 2.3, п. 4.6, п. 6.1, п. 6.3 Положення, Відділення використовує наявний потенціал для інформування громадськості про основні результати та напрями роботи у сприянні поліпшенню стану СТВ, запобіганні виникненню КТС(К) та своєчасному їх вирішенню, що є одним зі складових завдань аналітично-інформаційної діяльності.

Упродовж першого півріччя 2019 року підготовлені та направлені до завідуючих ІКЦ інформаційні бюлетені Відділення (№ 4 за 2018 рік, № 1 за I квартал 2019 року) про стан СТВ на підприємствах, в установах і організаціях Чернігівської області; тематичний буклет з інформацією щодо прогнозу розвитку соціально-трудових відносин, виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) у трудових колективах підприємств, установ та організацій Чернігівської області у другому півріччі 2019 року.

Відповідно до планів роботи, Відділення щопівроку проводить аналіз результатів роботи ІКЦ та направляє підсумкову інформацію до завідуючих з метою підвищення ефективності їх роботи. Аналогічні матеріали надсилаються до голів райдержадміністрацій та міських рад.

Взаємодія Відділення з ІКЦ дає змогу налагодити плідну співпрацю із зацікавленими сторонами СТВ, оперативно отримувати необхідну для використання в роботі інформацію, спрямовану на здійснення заходів щодо збереження соціальної стабільності, запобігання виникненню КТС(К), проведенню акцій соціального протесту в трудових колективах підприємств, установ, організацій міст і районів Чернігівської області.