E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Грудень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

 

Т. Колеснікова, головний спеціаліст відділення НСПП в Харківській області

 

09 липня 2019 року начальником відділення НСПП в Харківській області (далі – Відділення) С. Лайковим проведено робочу зустріч з головою Харківської обласної організації Профспілки працівників автомобільного та сільськогосподарського машинобудування України (далі – ХОПР працівників АСМУ) В. Антоновим.

Зустріч відбулася у рамках угоди про співпрацю між Харківською обласною радою Профспілки працівників автомобільного та сільськогосподарського машинобудування України та Відділенням. У ході зустрічі було обговорено стан соціально-трудових відносин у галузі автомобільного, сільськогосподарського машинобудування та на окремих підприємствах галузі.

Зокрема, отримано інформацію про стан соціально-економічних та соціально-трудових відносин (далі – СТВ) у ПрАТ "Харківський підшипниковий завод" (далі – АТ "ХАРП") та у ТОВ "Лозівський ковальсько-механічний завод" (далі – ТОВ "ЛКМЗ").

З січня 2019 року на обліку Відділення в системі запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) перебуває конфліктна ситуація в АТ "ХАРП" у зв’язку із виникненням розбіжностей з питання невиконання вимог законодавства про працю, а саме наявності заборгованості із виплати заробітної плати перед працівниками.

За інформацією наданою В. Антоновим, внаслідок падіння попиту на підшипникову продукцію, АТ "ХАРП" було змушене зменшити обсяги виробництва, що призвело до зменшення надходження коштів на рахунки підприємства та утворення заборгованості із виплати заробітної плати перед працівниками товариства.

Отже, перед керівництвом товариства постало завдання збереження робочих місць і трудового колективу. Упродовж 2019 року АТ "ХАРП" планує впровадити виробництво нових продуктів та збільшити обсяги виробництва, що дозволить не тільки ліквідувати заборгованість із виплати заробітної плати, а й суттєво підвищити рівень заробітної плати.

Важливими завданнями для товариства також є: підвищення рівня зайнятості, виділення додаткових коштів на вирішення соціально-економічних питань працівників, збільшення інвестування у власне виробництво з метою модернізації та покращення якості продукту.

Також у січні-лютому 2019 року на обліку Відділення в системі запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) перебувала конфліктна ситуація у ТОВ "ЛКМЗ" у зв’язку з існуванням розбіжностей з питання невиконання вимог законодавства про працю, а саме наявності заборгованості із виплати заробітної плати перед працівниками.

В. Антонов зазначив, що на сьогодні у ТОВ "ЛКМЗ" знову утворена значна заборгованість із виплати заробітної плати, відсутні тенденції до підвищення рівня оплати праці, в зв'язку з чим спостерігається гостра нестача кваліфікованого персоналу.

У ході зустрічі начальником Відділення були надані консультації та роз'яснення стосовно застосування норм законів України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)", "Про соціальний діалог в Україні".

Також В. Антонова було ознайомлено з новою редакцією Положення про порядок здійснення Національною службою посередництва і примирення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), затвердженого наказом НСПП від 06.06.2019 № 39, Положення про порядок формування і затвердження вимог найманих працівників, профспілок, затвердженого наказом НСПП від 21.06.2019 № 43, Положення про порядок визначення сторін колективного трудового спору (конфлікту), формування вимог найманих працівників або профспілки, розгляду вимог найманих працівників або профспілки, прийняття рішення про вступ в колективний трудовий спір (конфлікт) на підприємствах, в установах чи організаціях, на яких проводиться процедура відновлення платоспроможності або визначення їх банкрутом, затвердженого наказом НСПП від 27.06.2019 № 51.

У ході зустрічі сторонами було досягнуто домовленості щодо подальшої співпраці з метою взаємодії сторін соціального партнерства, спільних дій щодо сприяння поліпшенню стану СТВ, запобігання виникненню та сприяння вирішенню КТС(К) на підприємствах, в установах, організаціях на території Харківської області.