E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Травень 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

     Нова модель вирішення трудових спорів в Україні      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

Актуальні питання

А. Головчанська, провідний спеціаліст відділення НСПП в Донецькій області

Don2205201718 травня 2017 року начальник відділення НСПП в Донецькій області (далі – Відділення) А. Хімчак взяв участь у черговому засіданні Слов`янської міської комісії (далі – Комісія) з питань погашення заборгованості із заробітної плати, забезпечення податкових та інших бюджетних надходжень, страхових внесків до Пенсійного фонду та запобігання неплатоспроможності.

Засідання Комісії проводилось у приміщенні Слов`янської міської ради під головуванням заступника міського голови В. Шаульської. На порядку денному розглядалось питання погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах міста.

На засідання були запрошені керівники підприємств-боржників із виплати заробітної плати міста, які доповіли про проблемні питання підприємств, окреслили причини заборгованості із виплати заробітної плати, вжиті заходи щодо її ліквідації, а також джерела погашення боргів.

Секретар комісії поінформувала про ситуацію із виплати заробітної плати на підприємствах міста. Так, за статистичними даними, сума невиплаченої заробітної плати на підприємствах-боржниках на 1 квітня 2017 року становить 21,4 млн. грн. З початку року заборгованість збільшилась на 24,0% або на 4,1 млн. грн. у зв’язку з виникненням заборгованості із заробітної плати на підприємствах: КП «Компанія «Вода Донбасу»; КП Слов’янської міської ради «Словміськводоканал», а також в санаторії «Святі гори» та Державному Донбаському підприємстві з пуску, налагоджування, вдосконалення технології та експлуатації електростанцій та мереж «ДОНОРГРЕС».

Кількість боржників становить 11 підприємств. У загальній сумі заборгованості із заробітної плати, заборгованість 7 економічно активних підприємств становить 60,1% або 12,8 млн. грн. Заборгованість із заробітної плати підприємств, які знаходяться у різній стадії процесу банкрутства, становить 8,5 млн. грн. або 39,9% загальної суми заборгованості по місту. Таких підприємств на поточний момент чотири: ВАТ «Содовий завод», ВАТ «Слов’янський керамічний комбінат», ДП «УкрНДІметалургмаш», які перебувають у процедурі ліквідації, та ДП «НДІ Високих напруг» – в процедурі розпорядження майном.

В. Драгомерецька, головний спеціаліст відділення НСПП в Черкаській області

17 травня 2017 року, на запрошення голови Федерації профспілок Черкаської області (далі – ФПО) П. Шевченка, начальник відділення НСПП в Черкаській області (далі – Відділення) С. Власенко взяв участь у засіданні круглого столу,у ході якого обговорено стан соціально-трудових відносин у ПАТ «Черкасиобленерго». У засіданні також взяли участь голова обласної організації профспілки працівників енергетики і електротехнічної промисловості О. Молдованов, голова профспілки ПАТ «Черкасиобленерго» О. Чорний, комерційний директор ПАТ «Черкасиобленерго» В. Яненко та голова Черкаського обласного об’єднання організацій роботодавців Б. Райков.

О.Петренко, головний спеціаліст відділення НСПП в Черкаській області

17 травня 2017 року у приміщенні Черкаської обласної державної адміністрації (далі – Черкаська ОДА) відбулося засідання міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати (далі – Міжвідомча група). У роботі Міжвідомчої групи взяв участь начальник відділення НСПП в Черкаській області (далі – Відділення) С. Власенко.

О. Базій, головний спеціаліст відділення НСПП в Харківській області

Khark1705201716 травня 2017 року, у рамках підготовки Довідки про результати прогнозування розвитку соціально-трудових відносин (далі – СТВ), виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) у Харківській області у другому півріччі 2017 року, начальник відділення НСПП в Харківській області (далі – Відділення) С.М. Лайков та головний спеціаліст Відділення О.В. Базій провели робочу зустріч із головою Об’єднання організацій роботодавців Харківщини, членом Ради Федерації Роботодавців, членом Президії Ради Федерації Роботодавців України Л.І. Рубаненком та виконавчим директором Об’єднання організацій роботодавців Харківщини О.В. Білоцерківською.

К. Креніда, завідувач сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування відділення НСПП в місті Києві та Київській області

З метою своєчасного здійснення заходів щодо стабілізації трудових відносин між найманими працівниками і роботодавцями та попередження виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС(К)) відділенням НСПП у місті Києві та Київській області (далі – Відділення) постійно проводився комплекс заходів з метою вирішення та запобігання виникненню КТС(К), покращення стану соціально-трудових відносин (далі – СТВ) на підприємствах міста Києва та Київської області, що відзначаються підвищеним рівнем конфліктогенності.

17 травня 2017 року заступник начальника Відділення – завідувач сектора правового забезпечення Н. Солодка провела узгоджувальну зустріч з представником регіональної філії «Південно-Західна залізниця». Стан СТВ вищезазначеної філії знаходиться на обліку Відділення щодо запобігання виникненню КТС(К) та був взятий на облік Відділення за зверненням Голови дорожньої профорганізації Вільної профспілки залізничників України Південно-Західної залізниці А. Бойкачова.

Основним чинником дестабілізації на підприємстві є зміна істотних умов праці працюючих. Працівниками Відділення було відправлено лист до керівництва філії «Південно-Західна залізниця» з метою отримати пояснення щодо ситуації, яка склалася. У ході проведеної узгоджувальної зустрічі вдалося з’ясувати, що адміністрація даного підприємства про дестабілізацію стану СТВ не поінформована.

Н. Солодкою було надано роз’яснення щодо розбіжностей, які виникли у працівників виробничого підрозділу «Моторвагонне депо Чернігів» регіональної філії «Південно-Західна залізниця» за повідомленням А. Бойкачова. Також було обговорено можливі шляхи вирішення проблемних питань, які виникли, щоб протягом короткого часу знайти компроміс та зняти напруження у трудовому колективі. Представник філії «Південно-Західна залізниця» повідомив про позицію керівництва щодо співпраці для досягнення позитивного результату.

У свою чергу, Відділення повідомило про готовність сприяти у вирішенні зазначеного питання умежах повноважень, визначених законодавством.