E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Червень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

О. Атаманюк, начальник відділення НСПП в Полтавській області

Pol04012019За ініціативи відділення НСПП в Полтавській області (далі – Відділення) 3 січня 2019 року у приміщенні Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА (далі – Департамент) відбулася нарада, в якій взяли участь: заступник директора Департаменту – начальник управління Л. Новосад, начальник відділу оплати праці та врегулювання соціально-трудових відносин – заступник начальника управління Л. Бурбига, головний спеціаліст відділу оплати праці та врегулювання соціально-трудових відносин Я. Засенко та начальник Відділення О. Атаманюк.

Метою зустрічі було підбиття підсумків роботи щодо реалізації угоди про співпрацю та розробка подальших спільних заходів.

Обговорювалися всі напрями роботи, визначені в угоді про співпрацю, зокрема, сторони:

– щомісяця здійснюють моніторинг показників рівня заробітної плати та своєчасності її виплати працівникам підприємств, установ, організацій усіх форм власності, а також фізичних осіб-підприємців, як одного із конфліктогенних чинників соціальної напруги, що може призвести до виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС(К));

– проводять спільні засідання, наради, семінари, колегії, інші заходи, де обговорюють стан соціально-трудових відносин (далі – СТВ) на підприємствах, в установах, організаціях, в галузях економіки, регіонах області та виробляють рекомендації щодо усунення дестабілізаційних чинників (розбіжностей) (відбулося 14 засідань комісій, 7 робочих нарад, 2 круглих стола);

– проводять підбір кандидатур позаштатних фахівців НСПП (завідуючих інформаційно-консультаційних центрів (далі – ІКЦ)) (29 ІКЦ НСПП), діють спільні консультативно-дорадчі органи, відповідно до чинного законодавства України.

Окрім того, спільно опрацьовані нормативні документи та надані пропозиції до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення соціального діалогу".

Сторони домовились і надалі спільно здійснювати заходи по виявленню конфліктогенних чинників соціальної напруги та усуненню причин, що можуть призвести до виникнення КТС(К); продовжувати обмін інформацією, з метою проведення аналізу СТВ на підприємствах, в установах, організаціях, галузях, регіонах області та області в цілому; підвищувати рівень правової культури громадян і сторін СТВ та здійснювати організаційні заходи щодо вирішення питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати; вивчати проблеми і запити сторін СТВ та окремих громадян з метою спільного прогнозування КТС(К) у розрізі окремих підприємств, установ, організацій, галузей; забезпечувати подальший розвиток соціального діалогу в області. А також домовлено провести спільні семінари для працівників управлінь праці соціального захисту населення та об’єднаних територіальних громад Полтавщини.

Під час зустрічі обговорено стан СТВ у колективах підприємств, що перебувають на обліку Відділення у системі запобігання виникненню КТС(К), а саме: ПрАТ "Пласт" с. Баранівка Шишацького району, філія "Хлібна база № 88" ДП "Полтавський КХП" с. Скороходове Чутівського району, КП "Щит Миргородщини" с. Зубівка Миргородського району, філія "Копилянська ДЕД" ДП "Полтавський облавтодор" ПАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" м. Полтава. Також відбулося обговорення стану СТВ у ТОВ "Полтавамолпрод", ТОВ "Торговий дім "Гадячсир-Україна", ТОВ "Техмолпром", які розташовані у м. Гадяч та постійно перебувають під контролем Відділення.

Основною причиною наявності зарплатних боргів на підприємствах є складний фінансово-економічний стан та недостатність обігових коштів. Також ускладнює ситуацію різке зменшення обсягу замовлень або повна його відсутність, погіршення кон’юнктури зовнішніх та внутрішніх ринків (несвоєчасні розрахунки замовників за виконані роботи, втрата ринку збуту продукції), неефективне управління майном.

Начальником Відділення було зазначено, що працівникам всіх вищезазначених підприємств Відділенням неодноразово рекомендовано вирішувати розбіжності шляхом вступу у КТС(К), надавалися рекомендації та консультації відповідно до чинного законодавства. У підсумку надано інформацію про хід вирішення 2 КТС(К) у РЛП "Кременчуцькі плавні" м. Кременчук та на ДП "Полтавський КХП" м. Полтава. На завершення зустрічі досягнуто домовленість про подальшу співпрацю між Департаментом та Відділенням.

Інформацію, отриману у ході наради, донесено працівникам Відділення з метою врахування її у подальшій роботі.