E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Травень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

А. Головчанська, головний спеціаліст відділення НСПП в Донецькій області

09 жовтня 2018 року у м. Краматорську у голови Донецької облдержадміністрації, керівника військово-цивільної адміністрації О. Куця відбулась нарада з питань ускладнення стану соціально-трудових відносин (далі – СТВ) та підвищення рівня протестної активності найманих працівників ДП "Селидіввугілля".

На нараді були присутні:

‑ представники Департаменту базових галузей промисловості Донецької ОДА;

‑ представники виконкомів Новогродівської та Селидівської міських рад;

‑ в. о. генерального директора ДП "Селидіввугілля" О. Климченко;

‑ директори відокремлених підрозділів "Шахта "Котляревська" і "Шахта 1/3 Новогродівська";

‑ голова Селидівського територіального комітету профспілки працівників вугільної промисловості України В. Бабіч;

‑ голова місцевої організації Незалежних профспілок гірників України м. Селидове, м. Новогродівки В. Трифонов;

‑ депутат Верховної Ради України С. Сажко;

‑ начальник відділення НСПП в Донецькій області (далі – Відділення) А. Хімчак.

Відкрив нараду О. Куць, який окреслив питання порядку денного.

О. Климченко поінформував про тяжкий фінансовий стан на підприємстві, наявну заборгованість із виплати заробітної плати за червень-серпень 2018 року, відсутність коштів на технологію та підготовку лав, що спричиняє зниження обсягів видобування вугілля та високу плинність кадрів.

Також виступили голови місцевих профспілок В. Бабіч та В. Трифонов, які поінформували присутніх про високий рівень протестних намірів найманих працівників через зростання заборгованості із виплати заробітної плати та наявності системної кризи вугледобувної галузі області через недофінансування коштів, передбачених в Держбюджеті на 2018 рік на підтримку вугледобувної промисловості. Так, зокрема, у ВП "Шахта "Котляревська" ДП "Селидіввугілля" через наявну заборгованість за червень-серпень 2018 року наймані працівники на початку жовтня поточного року відмовлялися від виконання роботи та перекривали трасу Донецьк – Ізварине.

Начальник Відділення А. Хімчак поінформував присутніх про наявність трьох КТС(К) на підприємствах вугледобувної промисловості, реєстрація яких пов’язана з питаннями, що винесені на розгляд даної наради, та надання роз’яснень сторонам спору на ДП "Селидіввугілля" щодо правових шляхів вирішення спорів.

С. Сажко висловив намір об’єднати депутатів Верховної Ради України з Донецької області щодо проведення зустрічі з Прем’єр-міністром України В. Гройсманом з питання вирішення проблем вугледобувної промисловості Донбасу.

О. Куць поінформував присутніх про домовленість з Міністерством фінансів України і Міністерством енергетики та вугільної промисловості України щодо виділення коштів із Держбюджету на покриття заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам ДП "Селидіввугілля" та наміри проведення зустрічі з Президентом України та Прем’єр-міністром України щодо обговорення проблемних питань працівників вугледобувної промисловості Донецької області та необхідності врахування у Держбюджеті на 2019 рік фінансування вугледобувної галузі в повному обсязі.

За підсумками наради прийнято рішення підтримувати взаємодію ОДА з керівництвом та профспілками ДП "Селидіввугілля" для повного врегулювання проблемних питань.

По закінченню заходу проведено нараду з фахівцями Відділення щодо ознайомлення з результатами наради в ОДА.