E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Лютий 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

     Нова модель вирішення трудових спорів в Україні      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

Т. Колеснікова, головний спеціаліст відділення НСПП в Харківській області

Kha1107201810 липня 2018 року у приміщенні Головного територіального управління юстиції у Харківській області (далі – Управління) відбулася зустріч начальника відділення НСПП в Харківській області (далі – Відділення) С. Лайкова з начальником Управління Т. Єгоровою.

У ході зустрічі були обговорені перспективи співробітництва сторін, в межах їх компетенції щодо забезпечення дотримання законодавства про працю, сприяння поліпшенню стану соціально-трудових відносин, запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), їх прогнозування та своєчасного вирішення на підприємствах, в установах, організаціях міста Харкова та області, у відповідності до законодавства та розвитку соціального діалогу і створення додаткових можливостей громадян у реалізації конституційного права на звернення до органів державної влади.

Зокрема, потребуючи визначення нових векторів для втілення в життя найбільш ефективних форм співпраці, з метою встановлення продуктивної взаємодії сторін соціального партнерства, спільних дій щодо сприяння стабілізації стану соціально-трудових відносин, начальник Відділення С. Лайков та начальник Управління Т. Єгорова підписали Договір про співпрацю між Управлінням та Відділенням.

Договором визначені такі основні напрями співпраці як:

– співпраця у сфері інформаційної діяльності, що включає взаємне інформування з питань, що належать до їх компетенції, обмін інформаційними, довідковими і методичними матеріалами, направлення спеціалістів Управління та Відділення для участі у навчальних семінарах, нарадах, круглих столах, утворення спільних консультативно-дорадчих органів, відповідно до чинного законодавства України;

– співпраця у сфері попередження виникненню та сприяння вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) передбачає вжиття заходів сторонами в межах своєї компетенції щодо забезпечення виконання на підприємствах області норм законодавства про працю, Генеральної, галузевих та регіональних угод, сприяння максимальному поширенню державного контролю за дотриманням роботодавцями законодавства про працю, вжиття заходів по підвищенню рівня правової культури сторін соціально-трудових відносин, формуванню правових знань з питань трудового законодавства.

У ході зустрічі начальник Відділення С. Лайков окреслив основні напрями діяльності Національної служби посередництва і примирення, розповів про практику вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) на території Харківської та Луганських областей, підбив підсумки роботи Відділення за перше півріччя 2018 року.

По завершенню наради-семінару Б. Мусієнко висловив сподівання на подальшу активну співпрацю щодо спільної реалізації плану заходів до двадцятої річниці НСПП та активної участі трудових арбітрів і посередників НСПП у заходах Відділення.