E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Лютий 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

     Нова модель вирішення трудових спорів в Україні      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

Ю.Грушевиx, головний спеціаліст відділення НСПП в Сумській області

Sum0907201806 липня 2018 року відбулась робоча зустріч начальника відділення НСПП в Сумській області (далі – Відділення) О. Пирогова із заступником голови Сумської облдержадміністрації І. Боршошем.

У ході зустрічі О. Пирогов поінформував І. Боршоша про результати діяльності Відділення за перше півріччя 2018 року.

Начальник Відділення наголосив на тому, що працівниками проводиться постійний моніторинг фінансово-економічних показників соціально нестабільних підприємств, установ, організацій, динаміки їх обсягів виробництва та режиму роботи, розміру заборгованості із виплати заробітної плати та аналізується стан її погашення, вивчається хід укладення і виконання колективних договорів, стан охорони праці та дотримання законодавства про працю.

Протягом звітного періоду Відділення організаційно-методично супроводжувало та сприяло вирішенню 12 колективних трудових спорів (конфліктів), 1 з яких виник у минулому році. Загальна кількість учасників спорів складає майже 3,5 тис. осіб. Проведено 10 засідань примирних комісій та 19 узгоджувальних зустрічей.

На даний час здійсюється супровід 2 колективних трудових спорів (конфліктів) на 2 підприємствах Сумської області, а саме: уПАТ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання" (м.Суми) та на КП "Конотопське трамвайне управління" (м. Конотоп Сумської області).

Об’єктом запобігання, упродовж першого півріччя 2018 року, був стан соціально-трудових відносин на 18 підприємствах, установах та організаціях області. Станом на початок року, на обліку Відділення перебували 3 підприємства. З початку року Відділенням було взято на облік в систему ЗКТС(К) 15 підприємств, на яких обліковується 1202 штатних працівники.

Окрім того, О. Пирогов зазначив, що протягом звітного періоду на території області було зафіксовано 3 випадки проведення акцій соціального протесту. У лютому місяці біля адміністративної будівлі заводоуправління ПАТ "Сумське НВО" працівниками проведено мітинг, у якому взяли участь близько 300 осіб. Організатором мітингу виступила незалежна профспілка ПАТ "Сумське НВО".

Основна вимога мітингувальників – погашення заборгованості із виплати заробітної плати за період майже 6 місяців та покращення умов праці, а саме включення опалення у виробничих цехах.

21 червня 2018 року відбулась акція протесту найманих працівників Сумського компресорного заводу, які відмовились приступати до роботи, а 26 червня 2018 року працівники заводу провели вуличну ходу до будівлі Сумської міської ради під назвою "Голодна хода". Даний завод є структурним підрозділом ПАТ "Сумське НВО". Загальна кількість працівників заводу становить 1000 осіб, у акції протесту 21.06.2018 року взяло участь близько 200 осіб, 26.06.2018 року – 300 осіб. Основна вимога мітингувальників – погашення заборгованості із виплати заробітної плати працівникам Сумського компресорного заводу за останні 7 місяців поточного року. Акції протесту були організовані лідерами незалежних профспілок Сумського машинобудівного об’єднання.

Начальник Відділення наголосив, що останні роки спостерігалась явна тенденція до скорочення кількості акцій соціального протесту найманих працівників. Однак, за звітний період спостерігається посилення протестної активності найманих працівників, які сподіваються привернути увагу органів державної влади та громадськості до збереження містоутворюючого підприємства ПАТ "Сумське НВО" та його структурних підрозділів.

Окрім цього, О. Пирогов зазначив, що працівниками Відділення проведено 46 виступів на нарадах, семінарах, конференціях, круглих столах, підготовлено і направлено 27 статей для розміщення на сайті НСПП і 14 статей на сайтах Сумської облдержадміністрації та сторін соціального діалогу.

Згідно із затвердженими планами роботи, Відділенням проведено 6 нарад-семінарів з арбітрами, посередниками та завідуючими ІКЦ НСПП.

Систематично проводилась робота по оцінці відповідності критеріям репрезентативності або її підтвердження на територіальному рівні. Так, з початку року до Відділення надійшло 18 заяв про здійснення оцінки відповідності критеріям репрезентативності (підтвердження репрезентативності) від профспілкових організацій області та видано 18 свідоцтв про підтвердження репрезентативності.

Підсумовуючи вищезазначене, сторони домовились про подальшу співпрацю для ефективного вирішення проблемних питань на підприємствах, установах та організаціях області.