E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Cічень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

     Нова модель вирішення трудових спорів в Україні      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

Г. Нємова, головний спеціаліст відділення НСПП в Дніпропетровській області

08 червня 2018 року в приміщенні Дніпропетровської обласної державної адміністрації відбулось засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі – Обласна комісія) на підприємствах Дніпропетровської області під головуванням директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ю. Петренко.

У роботі комісії взяли участь голова комісії з питань надходження податку на доходи фізичних осіб до бюджету і легалізації трудових відносин Дніпропетровської міської ради, керівники комісій з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати підприємств-боржників Дніпропетровської області. До роботи комісії було також запрошено члена Обласної комісії – начальника відділення НСПП в Дніпропетровській області (далі – Відділення) І. Чуба.

Головуючий повідомив присутнім, що станом 01.05.2018 заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях Дніпропетровської області складає близько 129 млн. грн., що на 1,3% більше в порівнянні з попереднім місяцем. Порівняно з початком року заборгованість із виплати заробітної плати збільшилась на 4% або на 4,9 млн. грн.

Водночас, економічні активні підприємства Дніпропетровської області мають заборгованість із виплати заробітної плати 40,8 млн. грн. Велику частку 46% (18,8 млн. грн.) боргу мають економічно активні підприємства державної форми власності. З початку року заборгованість із виплати заробітної плати збільшилася на 30,6% або на 4,4 млн. грн.

Найбільшими підприємствами боржниками є: ДП "Дніпровський електровозобудівний завод", яке перебуває у сфері управління Міністерства економічного розвитку і торгівлі України – 10,3 млн. грн. боргу та казенне підприємство "Південукргеологія", підпорядковане Державній службі геології та надр України – 4,7 млн. грн.

КП "Виробниче житлово-ремонтне-експлуатаційне об’єднання" Жовтоводської міської ради серед підприємств комунальної форми власності має заборгованість із виплати заробітної плати 0,7 млн. грн. З початку року заборгованість із виплати заробітної плати збільшилась майже втричі або на 0,5 млн. грн.

На підприємствах приватної форми власності станом на 01.05.2018 заборгованість із виплати заробітної плати склала 21,2 млн. грн. З початку року заборгованість збільшилась на 28,9% або на 4,8 млн. грн., що становить 52,1% від загального обсягу заборгованості із заробітної плати по економічно активних підприємствах області.

Найбільшими підприємствами боржниками приватної форми власності є:

– ПАТ "Криворіжіндустрбуд" (м. Кривий Ріг) – 8,2 млн. грн.;

– ПАТ "Науково-дослідний та проектний інститут по збагаченню та агломерації руд чорних металів "Механобрчормет" (м. Кривий Ріг) – 5,8 млн. грн.;

– ПАТ "Дніпрометробуд" (м. Дніпро) – 3,5 млн. грн.;

– ТОВ "Криворізький завод "Універсал" (м. Кривий Ріг) – 1,4 млн. грн.

На підприємствах-банкрутах заборгованість із виплати заробітної плати станом на 01.05.2018 становить 88,1 млн. грн. З початку року заборгованість із виплати заробітної плати зменшилась на 5% або на 4,6 млн. грн. Найбільшими боржниками по заборгованості із виплати заробітної плати є:

– ПАТ "Криворізький турбінний завод "Констар" (м. Кривий Ріг) – 31,4 млн. грн.;

– ТОВ "МІК" (м. Кривий Ріг) – 20 млн. грн.;

– ТОВ "Восток - Руда" (м. Жовті Води) – 19,5 млн. грн.;

– ПАТ "Дніпропетровський трубний завод" (м. Дніпро) – 10,8 млн. грн.;

– ДП Державної акціонерної компанії "Хліб України" Павлоградського комбінату хлібопродуктів (м. Павлоград) – 1,7 млн. грн.;

– державне ВАТ "Першотравенське шахтобудівельне товариство № 4 "Дочірнє підприємство державної холдингової компанії "Дніпрошахтобуд" (м. Першотравенськ) – 1,1 млн. грн.

Серед міст регіону найбільшу питому вагу заборгованості із виплати заробітної плати мають міста: Кривий Ріг – 52,3% , Дніпро – 24,2% та Жовті Води – 16,2%.

Під час засідання Обласної комісії начальник Відділення І. Чуб поінформував присутніх про хід вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) у ТОВ "Восток-Руда" (м. Жовті Води), ПАТ "Дніпрометробуд" (м. Дніпро) та про стан соціально-трудових відносин на підприємствах, які знаходяться на обліку Відділення НСПП з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).

Інформація про фінансовий стан підприємств, отримана під час засідання Обласної комісії була розглянута та проаналізована на нараді з працівниками Відділення НСПП щодо внесення до бази даних підприємств, що відзначаються підвищеним рівнем конфліктогенності та вжиття подальших заходів з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).