E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Червень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

     Нова модель вирішення трудових спорів в Україні      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

 

Н. Жуковська, головний спеціаліст відділення НСПП в Миколаївській області

 

07 вересня 2017 року під головуванням директора департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради С. Бондаренка відбулось чергове засідання Миколаївської міської тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі – Комісія), в якому взяла участь начальник відділення НСПП в Миколаївській області (далі – Відділення) О. Євченко. У заході взяли участь члени міської комісії, обласного та міського департаментів праці та соціального захисту населення, головного територіального управління юстиції в Миколаївській області, головного управління ДФС у Миколаївській області, головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області, головного управління статистики у Миколаївській області, Миколаївської обласної ради професійних спілок, керівники підприємств-боржників.

С. Бондаренко поінформував членів Комісії про стан погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат міста Миколаєва.

За оперативними даними станом на 01.08.2017 року загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати на 17 підприємствах міста склала 71 млн. 283 тис. грн., що на 4,7% більше у порівнянні з даними попереднього місяця. Із 17 підприємств-боржників, 6 підприємств знаходяться в стадії вирішення питання діяльності за профілем, в даний час виробнича діяльність взагалі не ведеться, або ведеться в незначних об’ємах. На інших підприємствах обсяг виконуваних робіт недостатній для фінансової стабільності та нормального функціонування.

Значна сума боргу із виплати заробітної плати серед підприємств державної форми власності (83,6% від загальної суми боргу по місту) зосереджена на ДП "Суднобудівний завод ім. 61 комунара" (зареєстровано два КТС(К)), ДП "Миколаївський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою", ДП "Дослідний завод інституту імпульсних процесів і технологій" НАН України (підприємства перебувають в системі ЗКТС(К)).

Основними причинами існування заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах став недостатній обсяг проектно-вишукувальних робіт, зменшення замовлень на послуги, відсутність коштів на придбання власної сировини, несвоєчасні розрахунки дебіторів за реалізовану продукцію підприємств. Керівники підприємств поінформували присутніх про причини виникнення заборгованості із виплати заробітної плати та заходи щодо її погашення.

На засіданні Комісії було заслухано представників підприємств: Державного Південного виробничо-технічного підприємства, ДП "Дослідний завод інституту імпульсних процесів і технологій" НАН України, ДП "Український радіотехнічний інститут".

Заступник директора департаменту-начальник управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради О. Ніколаєва поінформувала про виконання рішень попередньої Комісії, яка відбулась у травні 2017 року.

Членами Комісії було прийнято рішення про виїзне засідання для вивчення стану соціально-трудових відносин на ДП "Дослідний завод інституту імпульсних процесів і технологій" НАН України та ДП "Український радіотехнічний інститут" щодо перспективи виходу із кризових ситуацій та термінів погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

За підсумками роботи Комісії у Відділенні проведено робочу нараду, в ході якої проаналізовано отримані матеріали з метою недопущення ускладнення стану соціально-трудових відносин у трудових колективах.