E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Червень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

     Нова модель вирішення трудових спорів в Україні      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

 

О. Клепач, головний спеціаліст відділення НСПП в Запорізькій області

 

12 липня 2017 року начальник відділення НСПП в Запорізькій області (далі – Відділення) С. Четвертак взяв участь у засіданні районної комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій районної адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району (далі – Комісія), яке відбулось під головуванням заступника голови районної адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району С. Даркової.

 Згідно порядку денного були розглянуті питання про стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати та зі сплати єдиного соціального внеску на підприємствах району та про стан виконання протокольних доручень районної, міської та обласної комісій.

На початку засідання С. Даркова зазначила, що за прогнозними даними, станом на 01.07.2017 борги із виплати заробітної плати існують на 4 економічно активних підприємствах району та 2 підприємствах щодо яких реалізується процедура відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом та складають 4,9 млн. грн.

На засідання були запрошені керівники: ДП "ДПІ "Запоріжцивільпроект", ДП "Запорізькій облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України", ДП "Запорізький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою", ПП ВКФ "Полімер".

У ході роботи Комісії були заслухані керівники зазначених підприємств, які доповіли про проблемні питання, причини виникнення заборгованості із виплати заробітної плати та вжиті заходи щодо її ліквідації.

Обговорюючи складну ситуацію, яка склалась на ДП "Запорізькій облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України", С. Четвертак зазначив, що наймані працівники підприємства мають позитивний досвід колективного відстоювання своїх соціально-трудових та соціально-економічних інтересів, шляхом вступу 07.02.2017 у колективний трудовий спір (конфлікт), який 19.04.2017 було вирішено за сприяння Відділення. На сьогодні стан соціально-трудових відносин на підприємстві нестабільний та знаходиться на обліку Відділення з метою запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту). З метою оперативного реагування на погіршення стану налагоджено взаємозв’язок з головою Запорізької обласної організації профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України.

За підсумками обговорення члени Комісії затвердили проект рішення з низкою доручень щодо врегулювання ситуації на підприємствах-боржниках.

По закінченні заходу начальником Відділення проведено робочу нараду, на якій працівники були ознайомлені з результатами розглянутих на засіданні питань для врахування їх при проведенні моніторингу стану соціально-трудових відносин на підприємствах міста.