E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Травень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

     Нова модель вирішення трудових спорів в Україні      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

О. Клепач, головний спеціаліст відділення НСПП в Запорізькій області

17 травня 2017 року начальник відділення НСПП в Запорізькій області (далі – Відділення) С. Четвертак взяв участь у засіданні районної комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій районної адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району, яке відбулось під головуванням заступника голови районної адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району С. Даркової.

Згідно порядку денного були розглянуті питання про стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах району, стан оплати праці на комунальних підприємствах, дотримання мінімальних державних гарантій в частині оплати праці на підприємствах району.

Головуюча зазначила, що станом на 01.05.2017 року борги із виплати заробітної плати існують на 4 економічно активних підприємствах району та 2 підприємствах, щодо яких реалізується процедура відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, та складають 4,5 млн. грн.

У ході засідання були заслухані запрошені керівники підприємств, що мають борги із виплати заробітної плати, які доповіли про причини заборгованості із виплати заробітної плати, вжиті заходи щодо її ліквідації, а також про джерела погашення боргів.

Серед запрошених було заслухано ДП «Запорізькій облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» (м. Запоріжжя). Представник керівництва підприємства доповів про поступове погашення боргів із виплати заробітної плати та про проблеми підприємства. С. Четвертак зазначив, що у лютому 2017 року через заборгованість із виплати заробітної плати на ДП «Запорізькій облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» між найманими працівниками та підприємством виник колективний трудовий спір (конфлікт) (далі – КТС(К)), який за сприянням Відділення, станом на 19.04.2017 було вирішено. Проте, на сьогодні, за інформацією Запорізької обласної організації профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України стан соціально трудових відносин нестабільний та буде взято на облік Відділення з метою запобігання виникненню КТС(К).

По закінченні заходу С. Четвертак провівробочу нараду, на якій працівники Відділення були ознайомлені з результатами розглянутих на засіданні питань для врахування їх при проведенні моніторингу стану соціально-трудових відносин на підприємствах міста.

З метою запобігання виникнення КТС(К) вирішено взяти на облік стан соціально трудових відносин на ДП «Запорізькій облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України».