E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Травень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

     Нова модель вирішення трудових спорів в Україні      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

 

О. Атаманюк, заступник начальника відділення НСПП в Полтавській області

pol20032017Відповідно до плану роботи відділення НСПП в Полтавській області (далі – Відділення) на 2017 рік, 15 березня в приміщенні Відділення відбулася нарада-семінар за участі арбітрів та незалежних посередників НСПП.

Засідання відкрив начальник Відділення С. Замицький, який ознайомив присутніх з основними показниками соціально-економічного становища області за 2016 рік та січень 2017 року, проаналізував динаміку погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах області та окремо зупинився на характеристиці факторів, які негативно впливають на стан соціально-трудових відносин в колективах. Його виступ доповнили незалежний посередник НСПП, секретар-завідуючий відділом соціально-економічного захисту трудящих Полтавської обласної ради профспілок працівників машинобудування та металообробки М. Олексієнко та арбітри НСПП І. Федотова, О. Боровиков. Вони на прикладах окремих підприємств машинобудівної, нафтогазової та освітньої галузей більш детально охарактеризували динаміку стану соціально-трудових відносин.

Заступник начальника відділення О. Атаманюк підбила підсумки роботи Відділення у 2016 році, розповіла про роботу щодо запобігання виникненню КТС(К)у 44 випадках дестабілізації стану СТВ на 34 підприємствах області, та сприяння вирішенню трьох КТС(К) на 2-х підприємствах. Детально зупинилася на інформації про перебіг подій щодо сприяння вирішенню двох колективних трудових спорів, які були зареєстровані на КП «Полтавська міська шляхово-експлуатаційна дільниця» Полтавської міської ради та в Управлінні Нацбанку України у Полтавській області.

Окремо зупинилася на взаємодії Відділення з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, галузевим об’єднанням профспілок, завдяки якій вдалося зняти напруженість, поліпшити стан СТВ, попередити виникнення КТС(К) та спрямувати в правове русло вирішення розбіжностей в ряді закладів бюджетної сфери, а саме в професійно-технічних навчальних закладах області (37 закладів, 2837 осіб).

За результатами проведеної спільної роботи в області знайдено порозуміння між розпорядниками бюджетів різних рівнів. Відтак, фінансове забезпечення 16 закладів профтехосвіти проводилося за рахунок обласного бюджету, решта – з міських бюджетів міст обласного значення за рішеннями відповідних місцевих рад. Затримки з виплатою заробітної плати найманим працівникам мали місце лише в Професійно-технічному училищі № 44 (м. Миргород) та Гадяцькому аграрному училищі, стан СТВ яких було взято на облік Відділення з метою здійснення заходів щодо запобігання виникненню КТС(К).

По закінченні семінару його учасники обмінялися досвідом та думками з питань щодо стабілізації стану соціально-трудових відносин в колективах підприємств, де вони працюють.