E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

KHM01062020   28 травня відбулось засідання територіальної тристоронньої соціально-економічної ради Хмельницької області, у якому взяли участь перший заступник голови Хмельницької ОДА Р. Примуша, голова Федерації профспілок Хмельницької області Г. Харьковський, голова Об'єднання організацій роботодавців області І. Дунець, начальник відділення НСПП в Хмельницькій області (Відділення) Т. Бабич, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники органів виконавчої влади, об'єднань та організацій профспілок і роботодавців, суб'єктів малого та середнього бізнесу, засобів масової інформації та громадськості.
          Під час засідання розглянуті питання роботи та підтримки підприємств малого та середнього бізнесу у період карантину, соціального захисту населення, підвищення рівня оплати праці на підприємствах будівельної галузі.
       У своєму виступі начальник Відділення Т. Бабич поінформувала про стан соціально-трудових відносин (СТВ) у трудових колективах підприємств, установ, організацій області упродовж січня-травня 2020 року та взаємодію зі сторонами соціального діалогу щодо врегулювання конфліктних ситуацій, сприяння вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) (КТС(К)) та запобігання їх виникненню. Так, основними причинами виникнення розбіжностей між сторонами СТВ залишаються несвоєчасність виплати поточної заробітної плати та наявність заборгованості з неї, масове вивільнення працівників.
       На сьогодні найбільш конфліктогенними є підприємства, установи, організації сфери охорони здоров'я та державного управління, на яких за п'ять місяців поточного року виникло 35 конфліктних ситуацій та зареєстровано 12 КТС(К).
   Начальник Відділення зауважила, що упродовж січня-травня 2020 року спостерігалось збільшення кількості проведених найманими працівниками акцій соціального протесту з метою збереження соціально-економічних умов праці та захисту законних прав та інтересів.
      Т. Бабич наголосила на необхідності вирішення розбіжностей між сторонами СТВ виключно в рамках правового поля, підкреслила перевагу здійснення примирних процедур задля пошуку компромісних рішень та зменшення соціального напруження у трудових колективах.
      З метою попередження подальшого ускладнення стану СТВ на підприємствах з підвищеним рівнем конфліктогенності фахівцями Відділення надаються відповідні консультації та рекомендації сторонам СТВ. Ефективна взаємодія Відділення з соціальними партнерами та сторонами СТВ сприяє налагодженню соціального діалогу.
       Насамкінець засідання, прийняті відповідні рішення щодо спільних заходів по виконанню територіальної угоди на 2020-2022 роки, зокрема спрямування зусиль на відновлення роботи та підтримки усіх підприємств області в період карантину, сприяння погашенню заборгованості із виплати заробітної плати в повному обсязі та зменшення тіньової зайнятості населення.