E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

     27 травня в.о. начальника відділення НСПП в Харківській області (Відділення) Г Клочко взяла участь у засіданні обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.
     Під час засідання обговореностан соціально-трудових відносин (СТВ) на підприємствах-боржниках, зокрема у ПАТ "Люботинський завод "Продтовари", ТОВ "Готель "Харків", КП "Харківський метрополітен", ПП "Технік-магістраль", КП Харківської районної ради "Комуненерго". Крім того, розглянуті питання щодо причин виникнення заборгованості із виплати заробітної плати та перспектив її погашення, виконання графіків погашення заборгованості на підприємствах. З'ясовано, що однією з основних причин утворення зарплатних боргів є зменшення або відсутність доходів підприємств, у зв'язку з карантином.
      За результатами засідання керівникам підприємств наголошено на необхідності вжиття заходів щодо остаточного погашення боргів, розроблення або коригування графіків погашення заборгованості та забезпечення їх виконання. Крім того, попереджено про адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення термінів виплати заробітної плати.
    Після завершення засідання фахівцями Відділення обговорено подальші заходи щодо поліпшення стану СТВ на підприємствах. Враховуючи наявність боргів, що може стати причиною ускладнення стану СТВ у трудових колективах, КП "Харківський метрополітен" та КП Харківської районної ради "Комуненерго" взято на облік Відділення з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), а ТОВ "Готель "Харків" внесено до Бази даних підприємств, що відзначаються підвищеним рівнем конфліктогенності.