E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

   14 листопада головний спеціаліст відділення НСПП в Запорізькій області (Відділення) О. Клепач взяла участь у засіданні Запорізької міської комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення) та соціальних виплат, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці та легалізації заробітної плати. Захід відбувся у Запорізькій міській раді під головуванням начальника управління з питань праці Запорізької міської ради Ю. Швеця.
     Згідно порядку денного розглянуті питання про стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах м. Запоріжжя, на яких вона вперше виникла у 2019 році, стан виконання підприємствами затверджених графіків погашення заборгованості, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці та легалізації заробітної плати, стан погашення заборгованості та своєчасності виплати поточної заробітної плати працівникам підприємств комунальної форми власності, а також бюджетних установ, фінансування яких здійснюється за кошти місцевих бюджетів.
     Повідомлено, що заборгованість із виплати заробітної плати у 2019 році вперше виникла на 16 підприємствах м. Запоріжжя, а саме: 6 підприємствах-банкрутах та 10 економічно активних підприємствах (ТОВ "Керуюча компанія "Наш дім Запоріжжя", ТОВ "Машинобудівний завод "Квік", ТОВ "Комунтех", ПрАТ "Завод "Запоріжавтоматика", ТОВ "Вневідомча охорона", КП "Облводоканал" Запорізької обласної ради, ПАТ "Інститут титану", ТОВ "Виробниче підприємство "Електротехніка", ДП "Запорізький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою", ТОВ "ПМК № 28 Водбуд").
    Станом на 01.10.2019 сума заборгованості із виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах м. Запоріжжя склала 33,2 млн грн.
      На засіданні 5 керівників підприємств-боржників та голови районних комісій доповіли про стан соціально-трудових відносин на зазначених підприємствах, причини виникнення боргів із виплати заробітної плати та виконання графіків погашення заборгованості.
Під час обговорення ситуації у ПАТ "Інститут титану" О. Клепач повідомила про вжиті Відділенням заходи щодо запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту), зокрема, проведення двох узгоджувальних зустрічей зі сторонами соціально-трудових відносин та робочої наради з представниками Запорізької обласної організації профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України, під час яких обговорено шляхи вирішення конфліктної ситуації на підприємстві.
      Представником районної адміністрації Запорізької міської ради по Вознесенівському району повідомлено, що за оперативними даними станом на 13.11.2019 ПАТ "Інститут титану" повністю погасив борги із виплати заробітної плати.