E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

12 листопада 2019 року в приміщенні відділення НСПП в Херсонській області (Відділення), в рамках співпраці згідно з Угодою про взаємодію, відбулось засідання круглого столу за участю начальника Відділення В. Бойко, заступника начальника Відділення В. Мирошниченка, директора Департаменту соціального захисту населення Херсонської обласної державної адміністрації (Департамент) Г. Причини, заступника директора Департаменту О. Князєвої.

Начальник Відділення В. Бойко зазначила, що основними причинами виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) (КТС(К)) на підприємствах, в установах та організаціях Херсонщини є порушення законодавства про працю, низький рівень заробітної плати і заборгованість з її виплати, невиконання умов колективних договорів.

Відповідно до статистичних даних, станом на 31.10.2019 сума заборгованості із виплати заробітної плати працівникам підприємств, установ та організацій Херсонської області складала 32,6 млн грн, з неї 20,7 млн грн (68,9%) припадало на економічно активні підприємства, 9,3 млн грн. (31,1%) – на підприємства-банкрути. Основна частка заборгованості припадає на підприємства промисловості (80,8%), транспорту (10,8%), сільського та лісового господарств (4,3%).

Заступник начальника Відділення В. Мирошниченко доповів щодо конфліктних ситуацій, які перебувають на обліку Відділення з метою запобігання виникненню КТС(К); стану погашення заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств, установ та організацій Херсонщини.

Заборгованість із виплати заробітної плати мають суб'єкти господарювання 5 районів області (Бериславського, Великоолександрівського, Генічеського, Новотроїцького, Скадовського) та 3 міст обласного значення (Херсон, Каховка, Нова Каховка).

Г. Причина зазначив, що незважаючи на щорічне зростання заробітної плати в Херсонській області, її рівень залишається одним з найнижчих в Україні. Зменшення надходжень до місцевих бюджетів, Пенсійного фонду, низький рівень заробітної плати у поєднанні з високим рівнем безробіття є однією з вагомих причин міграції населення з Херсонської області.

В. Бойко наголосила на важливості ефективного соціального діалогу між роботодавцями і найманими працівниками та зазначила, що розбіжності між сторонами соціально-трудових відносин (СТВ) призводять до виникнення конфліктних ситуацій на підприємствах Херсонщини.

        По завершенню заходу учасниками заходу обговорено шляхи подальшої співпраці Відділення з Департаментом з метою забезпечення стабільності стану СТВ на підприємствах, в установах та організаціях Херсонської області.