E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

IF04112019

01 листопада 2019 року в приміщенні Івано-Франківської облдержадміністрації відбулося чергове засідання обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (Комісія) під головуванням заступника голови Івано-Франківської облдержадміністрації С. Онищук.

На Комісії розглядалося питання: про стан погашення податкового боргу та заборгованості зі сплати ЄСВ підприємствами-боржниками області.

Я. Ульванська, заступник директора департаменту соціальної політики облдержадміністрації – начальник управління праці, поінформувала про стан виконання протокольних рішень за підсумками попереднього засідання, ситуацію щодо виплати заробітної плати працівникам на кінець жовтня та хід виконання графіків погашення боргів з оплати праці.

І. Мацькевич, директор департаменту фінансів облдержадміністрації, повідомила про стан виплати заробітної плати та сплати ЄСВ в бюджетній сфері, причини зростання боргів з оплати праці в установах і закладах освіти та охорони здоров’я.

Н. Бирчак, голова обкому профспілки працівників охорони здоров’я, сказала, що галузевою профспілкою здійснюється щотижневий моніторинг виплати заробітної плати. За його результатами область займає останнє місце серед інших областей України. Особливо критична ситуація склалась в м. Івано-Франківськ, де крім несвоєчасної виплати заробітної плати допущено зростання боргів із сплати ЄСВ. Загостюється проблема у Косівському, Богородчанському, Городенківськом і Тлумацькому районах.

Р. Баб’юк, начальник відділення НСПП в Івано-Франківській області (Відділення), звернув увагу присутніх на збільшення кількості медичних закладів Івано-Франківської області, у яких зростають борги з виплати заробітної плати. Станом на 01.11.2019 заборгованість з виплати заробітної плати по області становила майже 40,2 млн грн, з них – 11,5 млн грн у медичній сфері. Відділення здійснює заходи щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів на КНП "Стоматологічна поліклініка Калуської міської ради" м. Калуш, Солотвинська районна лікарня смт Солотвин Богородчанського району, КНМП "Рогатинська центральна районна лікарня" м. Рогатин.

         Начальник Відділення зазначив, що окрім несвоєчасної виплати заробітної плати, допущено зростання боргів із сплати ЄСВ, які призводять до соціального напруження у трудових колективах. З метою забезпечення соціальних прав працівників на зарахування страхового стажу працюючим, потрібно негайно вирішити питання погашення бюджетними установами міста існуючої заборгованості зі сплати ЄСВ та не допускати виникнення боргів в подальшому.