E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

24 жовтня 2019 року начальник відділення НСПП в місті Києві та Київській області (Відділення) Д. Коцупал та головний спеціаліст сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування Відділення – М. Глухова взяли участь у черговому засіданні тимчасової комісії Київської міської державної адміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (Комісія).

Основну увагу було спрямовано на виконання Плану заходів щодо сприяння погашенню заборгованості із заробітної плати, внесків платежів до Пенсійного фонду України та зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на підприємствах, в установах та організаціях міста Києва на 2019 рік.

На засідання Комісії були запрошені представники місцевих органів виконавчої влади та керівники 12 підприємств-боржників.

Керівник Управління праці та зайнятості Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) В. Соя оголосив порядок денний та регламент роботи засідання, а також звернувся до присутніх з проханням активізувати роботу та докласти спільних зусиль з метою прискорення погашення заборгованості із виплати заробітної плати та забезпечення її своєчасної виплати на столичних підприємствах, установах та організаціях.

Згідно статистичних даних на 01.10.2019 заборгованість із виплати заробітної плати по місту Києву зросла на 4,6%. Загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати на 72 підприємствах міста Києва склала 188 млн грн. Упродовж січня-вересня 2019 року погашено заборгованість із виплати заробітної плати в сумі 50 млн грн найманим працівникам 47 підприємств.

Під час засідання Комісії заслухано керівників 6 підприємств-боржників: ДП "Еко" (600 тис грн), ДАК "Хліб України" (312 тис грн), ДП завод "Арсенал" (312 тис грн), ТОВ "Декоративний камінь України" (800 тис грн), ТОВ "Груп ДФ Інтернешнл Юкрейн" (7499 тис грн), ПАТ "Бліц-інформ" (750 тис грн), які надали пояснення щодо причин виникнення боргів та перспективи їх погашення.  

Д. Коцупал поінформував присутніх про заходи впливу на керівників підприємств з метою недопущення конфліктних ситуацій у колективах, де вчасно не виплачується заробітна плата. Звернув увагу членів Комісії та присутніх, що на сьогодні є необхідною активізація заходів впливу органів державної влади та місцевого самоврядування з метою забезпечення насамперед захисту прав найманих працівників відповідно до чинного законодавства України.

        За підсумками засідання Комісії керівникам підприємств, установ та організацій міста, де має місце заборгованість, надано доручення вжити вичерпні заходи задля вирішення проблемних питань.