E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

 

 

RIV1608201915 серпня 2019 року відбулась робоча зустріч начальника відділення НСПП в Рівненській області (Відділення) Т. Фокіної із начальником управління Держпраці в Рівненській області (Управління) Ю. Наконечним, у ході якої обговорено спільні заходи щодо реалізації вимог законодавства про працю.

Під час зустрічі начальник Управління повідомив, що з початку року інспекторами праці Управління, з метою перевірки додержання вимог законодавства про працю та сплати внесків по загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню, здійснено інспекційні відвідування підприємств-боржників, а саме: ПрАТ "Рівневтормет", КП "Міжнародний аеропорт Рівне" Рівненської обласної ради, ТзОВ "Житлово-експлуатаційне об’єднання ЖБК", ДП "Рівненський облавтодор" ВАТ "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України", ДП "Рівненський автомобільний ремонтний завод", ПрАТ "Рівнеазот", ТзОВ "Банадр Логістікс", КП "Дубенська центральна районна аптека" Дубенської районної ради, КП "Аптека" Дубенської міської ради. По завершенню перевірки керівникам підприємств, на яких виявлено порушення, вручено приписи про їх усунення.

У порівнянні з початком року сума заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах Рівненської області зменшилась на 16,7 млн грн і станом на 09.08.2019 складає 10,5 млн грн, з якої 505 тис грн – заборгованість по 4 підприємствах-банкрутах, таких як ТзОВ "Укртехнофос", ТзОВ "Земкомерц", ТзОВ-фірма "РВК", ПП "УкрАгроЗахід".

Т. Фокіна поінформувала про діяльність Відділення з метою поліпшення соціально-трудових відносин в трудових колективах області, реалізації заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та сприяння своєчасному їх вирішенню, зокрема, колективного трудового спору (конфлікту) (КТС(К)) між найманими працівниками і адміністрацією Державного підприємства "Рівненський автомобільний ремонтний завод" (ДП "РАРЗ") міста Рівного.

Начальник Відділення повідомила, що оскільки ДП "РАРЗ" є державним комерційним підприємством, що передане в управління Державному концерну "Укроборонпром", задоволення вимог найманих працівників значною мірою залежить від компетенції Концерну.

Також Т. Фокіна зазначила, що з метою сприяння вирішенню КТС(К), за зверненням примирної комісії, НСПП та Відділенням здійснено низку заходів, зокрема, направлено листи до:

–  Державного Концерну "Укроборонпром";

– Рівненської обласної державної адміністрації для ініціювання питання надання допомоги підприємству з боку ДК "Укроборонпром".

RIV160820192Наприкінці робочої зустрічі було укладено Угоду про взаємодію між Відділенням та управлінням Держпраці в Рівненській області.

Метою Угоди є консолідація зусиль Сторін щодо формування сприятливого середовища на ринку праці, забезпечення реалізації державної політики з питань контролю законодавства про працю юридичними та фізичними особами, які використовують найману працю, а також забезпечення захисту конституційних прав та інтересів громадян, підвищення рівня правової культури сторін соціально-трудових відносин, сприяння розвитку соціального діалогу в Україні.

За підсумками наради начальниками Відділення та Управління намічено низку першочергових завдань та обговорено перспективи подальшої співпраці.