E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Червень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

 

М. Пель, головний спеціаліст відділення НСПП в Запорізькій області

 

 

11.06.2019 в. о. начальника відділення НСПП в Запорізькій області (далі – Відділення) О. Клепач взяла участь у засіданні Запорізької міської комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі – Комісія) під головуванням начальника управління з питань праці Запорізької міської ради Ю. Швеця.

Згідно порядку денного були розглянуті питання:

1. Про стан фінансування соціальних страхових виплат у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, окремих виплат потерпілим на виробництві, та заходи, вжиті для забезпечення їх своєчасності та погашення боргів з них.

2. Про стан виконання підприємствами затверджених графіків погашення заборгованості з заробітної плати; мінімальних гарантій в оплаті праці та легалізації заробітної плати; стану погашення заборгованості та своєчасної виплати поточної заробітної плати працівникам підприємств комунальної форми власності (обласного, міського та районного підпорядкування), а також бюджетних установ, фінансування яких здійснюється за кошти місцевих бюджетів.

По першому питанню звітував представник Запорізького відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України. Також, було заслухано голову Запорізької обласної ради профспілок, який наголосив на важливості оперативного вирішення питання ліквідації заборгованості із страхових виплат у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності. За результатами обговорення було прийнято рішення підготувати лист Запорізької міської ради доУправління виконавчої дирекції Фонду у Запорізькій області щодо звернення до Міністерства соціальної політики України про забезпечення своєчасного фінансування Фонду соціального страхування з метою виконання зобов’язань перед застрахованими особами, потерпілими на виробництві та членами їх сімей.

По другому питанню було зазначено, що станом на 01.05.2019 борг із виплати заробітної плати по місту Запоріжжя становив 77,7 млн грн, що на 2,3% більше, ніж у попередньому місяці.

Заборгованість з виплати заробітної плати має місце на 17 підприємствах міста, зокрема, на 6 економічно активних підприємствах – майже 10 млн грн. Це Класичний приватний університет, ПАТ "Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат", КП "Облводоканал" Запорізької обласної ради, керівників яких було запрошено на засідання Комісії.

О. Клепач поінформувала присутніх, що стан соціально-трудових на зазначених підприємствах перебуває на обліку Відділення з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів). Зі сторонами соціально-трудових відносин проводяться узгоджувальні зустрічі, надаються роз'яснення щодо практичного застосування Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)".

По закінченню засідання Комісії О. Клепач було проведено робочу нараду, на якій працівників Відділення було ознайомлено з результатами розглянутих на засіданні питань з метою врахування їх в подальшій роботі при здійсненні моніторингу стану соціально-трудових відносин на підприємствах міста.