E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Червень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

 

CВласенко, начальник відділення НСПП в Черкаській області

 

11 червня 2019 року у приміщенні управління Держпраці у Черкаській області (далі – Управління) відбулася робоча нарада, в якій взяв участь начальник відділення НСПП в Черкаській області (далі – Відділення) С. Власенко.

Розпочинаючи нараду, начальник Управління О. Лазарєва зазначила,що упродовж квітня-травня 2019 року фахівці здійснювали перевірки установ, підприємств, організацій, які мають заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам.

За результатами інспекційних відвідувань, керівникам підприємств внесено приписи на усунення виявлених порушень, складено та передано до суду протоколи про адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.41 Кодексу України про адміністративні правопорушення. За порушення встановлених строків виплати заробітної плати найманим працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю більш як за один місяць, виплату їх не в повному обсязі, на підставі аб.2 ч.2 ст. 265 Кодексу законів про працю України, винесено 6 постанов ФГ "Едельвейс", ДП "ЗЕТА", ПрАТ "ЧПЗ", ДП "Корсунь-Шевченківський гранкар'єр "Сівач", ДП "Черкаський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України", АТ "Черкаський приладобудівний завод" та ТОВ "Сідвін-Буд" на загальну суму 75,1 тис грн.

Також упродовж травня 2019 року фахівці Управління провели перевірки ще двох економічно активних підприємств, що мають заборгованість із виплати із заробітної плати найманим працівникам – Звірогосподарства Черкаської обласної споживчої спілки і ТОВ "Богданова гора".

Також в ході перевірок виявлено, що 6 роботодавців допустили до роботи 108 осіб без належного оформлення трудових відносин, зокрема, використовують найману працю на підставі цивільних договорів, що мають ознаки трудових договорів. На закінчення свого виступу О. Лазарєва повідомила, що стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах області перебуває на постійному контролі Управління. У разі виявлення порушень трудового законодавства з питань виплати заробітної плати, до керівників підприємств, установ, організацій вживаються заходи адміністративного впливу, а до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції.

С. Власенко охарактеризував тенденції економічного і соціального розвитку Черкащини в розрізі видів економічної діяльності та відносно окремих підприємств на виробничому рівні. Звернув увагу на причини виникнення розбіжностей економічного та соціального характеру між найманими працівниками та роботодавцями. Також зупинився на структурних підрозділах ДП "Черкаський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" та зазначив, що, у зв'язку із заборгованістю з виплати заробітної плати перед найманими працівниками, стан соціально-трудових відносин на підприємстві та в структурних підрозділах загострений та перебуває на обліку Відділення з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).

Відділенням проводиться консультаційно-правова та роз'яснювальна робота зі сторонами соціально-трудових відносин по вирішенню конкретних питань у правовому полі. Також С. Власенко наголосив, що питання своєчасності виплати заробітної плати та погашення існуючої заборгованості з неї є першочерговим і постійно відслідковується Відділенням.

За підсумками робочої наради було намічено низку першочергових завдань щодо стабілізації стану соціально-трудових відносин в структурних підрозділах ДП "Черкаський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України", визначено перспективи подальшої співпраці.