E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

Н. Жуковська, головний спеціаліст відділення НСПП в Миколаївській області

06 червня 2019 року начальник відділення НСПП в Миколаївській області (далі – Відділення) О. Євченко взяла участь у засіданні міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати (далі – Робоча група).

У ході розгляду питання порядку денного про співпрацю органів місцевого самоврядування з органами Пенсійного фонду України, Державної фіскальної служби України, для виявлення фактів порушення законодавства про працю та зайнятість населення, в тому числі, виявлення ознак нелегальної праці та заробітної плати, доповіла начальник головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області О. Сичугова. Доповідач поінформувала присутніх, що найбільша кількість застрахованих осіб, що отримують заробітну плату менше мінімальної порівняно з груднем 2018 року, зайняті в державному управлінні та обороні (21,9%), охороні здоров'я (13%), оптовій та роздрібній торгівлі (11,9%), сільському господарстві (10,5%), освіті (10%).

Щодо питання порядку денного про переваги легальної зайнятості для роботодавців, робітників та органів місцевого самоврядування, членів Робочої групи поінформував директор Миколаївського обласного центру зайнятості Д. Оборонько. Зокрема, зазначив, що важливою складовою у динаміці розвитку економіки та реальними кроками у напрямі соціального захисту громадян є підвищення рівня заробітної плати працюючим та легалізація трудових відносин. Основними гальмами на сьогодні є "тіньова" зайнятість населення та зарплата в конвертах, які можливо подолати тільки шляхом спільної кропіткої праці.

Про реалізацію на місцях органами місцевого самоврядування, зокрема, інспекторами праці повноважень щодо здійснення контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятості населення, визначених Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", типові порушення трудового законодавства в Миколаївській області, поінформувала перший заступник начальника управління Держпраці у Миколаївській області, незалежний посередник НСПП Я. Скуратовська.

За підсумками роботи Робочої групи у Відділенні проведено робочу нараду, на якій працівників Відділення було ознайомлено з результатами розглянутих на засіданні питань для врахування їх при проведенні моніторингу стану соціально-трудових відносин на підприємствах області.