E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01024, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

 

Ю. Кирієнко, головний спеціаліст відділення НСПП в Чернігівській області

 

16 травня 2019 року відбулось засідання Новозаводської районної у місті Чернігові комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі – Комісія), в якому взяв участь головний спеціаліст відділення НСПП в Чернігівській області (далі – Відділення) Ю. Кирієнко.

Розпочала засідання голова Комісії (голова Новозаводської районної у місті Чернігові ради) Т. Кузнецова-Молодчая, яка наголосила, що, незважаючи на вжиті заходи щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах району, ситуація з даного питання залишається нестабільною.

Начальник відділу праці Управління праці та соціального захисту населення райради Є. Федоринич поінформував присутніх про стан виконання строків погашення заборгованості із виплати заробітної плати суб'єктами господарювання району: ДП "Чернігівторф", ПрАТ "КСК "Чексіл" (перебуває на обліку Відділення у системі запобігання виникненню КТС(К)), ТОВ "Роллінг Геймз". Загальний борг збільшився на 5% і станом на 01.05.2019 складає 3,8 млн. грн.

Під час засідання було акцентовано увагу присутніх на необхідності активізації роботи щодо ліквідації боргів та подолання наявної негативної динаміки.

На комісії також були заслухані звіти керівників ТОВ "Укрінструмент", ПрАТ "Чернігівське АТП 17462" щодо причин виплати заробітної плати найманим працівникам нижче законодавчо встановленого мінімального розміру.

З питання невиконання графіка погашення боргу виступив т.в.о. директора ДП "Чернігівторф" Ю. Бондаренко, який повідомив про стан справ на підприємстві та його філіях, а також про причини збільшення боргів.

Наприкінці засідання розглянуті пропозиції голови Комісії щодо запрошення на чергове засідання керівників підприємств-боржників, у разі невиконання графіків погашення заборгованості або нарощення боргів.

Інформація про стан заборгованості із виплати заробітної плати у трудових колективах району, що розглядалась на Комісії, доведена до відома працівників Відділення з метою її врахування під час здійснення моніторингу на підприємствах, в установах, організаціях, де ускладнення стану соціально-трудових відносин може призвести до виникнення колективних трудових спорів (конфліктів).