E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Червень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

О. Петренко, головний спеціаліст відділення НСПП в Черкаській області

11 березня 2019 року начальник відділення НСПП в Черкаській області С. Власенко взяв участь у третьому, з початку 2109 року, засіданні робочої групи виконавчого комітету Черкаської міської ради з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення (далі – Робоча група).

На засіданні були присутні представники департаментів соціальної, фінансової політики, департаменту економіки та розвитку Черкаської міської ради, Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області, управління Держпраці у Черкаській області, Головного управління Державної фіскальної служби у Черкаській області, міського центру зайнятості, виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Черкаській області, профспілкових організацій та міської організації роботодавців.

Також були запрошені керівники суб'єктів господарювання, на яких зафіксовано випадки виплати заробітної плати, нижчої від встановленого законодавством мінімального рівня.

Відповідно до наданих Робочій групі повноважень, керівникам суб'єктів господарювання надано роз'яснення щодо необхідності легалізації заробітної плати найманих працівників, дотримання вимог законодавства про працю.

Основним завданням для підприємців є вжиття всіх можливих заходів щодо підвищення розміру заробітної плати та переведення працівників, які зайняті неповний робочий день (тиждень), на 40-годинний робочий тиждень. Також, роботодавців поінформовано про послуги міського центру зайнятості з підбору кадрів.

Членами Робочої групи було зазначено, що виплата заробітної плати "у конвертах" набула характеру стійкого явища, яке завдає значної шкоди як найманим працівникам, так і державі. Адже неоподаткування роботодавцями заробітної плати, відмова від оформлення трудових відносин, несплата внесків до фондів соціального страхування, зрештою, унеможливлює соціальний захист самих працівників, призводить до втрати ними права на державні соціальні гарантії, зокрема, права на гідне пенсійне забезпечення. Тіньова економіка гальмує соціально-економічний розвиток міста зокрема та країни в цілому, призводить до недофінансування, перш за все, працівників бюджетної сфери та пенсіонерів.

За інформацією Пенсійного фонду, на кінець 2018 року кількість застрахованих осіб у м. Черкаси, рівень заробітної плати яких не перевищував її мінімальний розмір (3723 грн.), зменшилась на 291 особу. Кількість застрахованих осіб, які працювали неповний робочий час та виконували роботи за угодами цивільно-правового характеру, складала 11,1 тис. (10,5% від загальної кількості найманих працівників).

Результатом діяльності Робочої групи у 2019 році стало зростання фонду оплати праці, середнього розміру заробітної плати у місті, збільшення кількості застрахованих осіб та зменшення кількості осіб, яким заробітна плата нараховується менше мінімального розміру, а також додаткових надходжень від сплати податку на доходи фізичних осіб.

Легалізовано дохід суб'єктів господарської діяльності – юридичних осіб на суму 705,6 тис. грн., фізичних осіб-підприємців – на 93,9 тис. грн.

Станом на 01.02.2019 до бюджету Пенсійного фонду України в м. Черкаси від платників податків міста надійшло 135,6 млн. грн. власних коштів, що на 23,5% більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, з яких 134 млн. грн. – частина єдиного соціального внеску.

Також, згідно зі статистичними даними, в січні 2019 року з єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування по м. Черкаси створено 142 нових робочих місця.

 С. Власенко ознайомив працівників Відділення з отриманою інформацією з метою подальшого використання в роботі.