E-MAIL РОЗСИЛКАJoomla Extensions powered by Joobi

КАЛЕНДАР НОВИН

Серпень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

      Контакти НСПП: вул. Басейна, 1/2 А, м. Київ, 01004, тел. (044) 235 45 01, 235 44 43, e-mail www.nspp@nspp.gov.ua

А. Головчанська, головний спеціаліст відділення НСПП в Донецькій області

07 лютого 2019 року начальник відділення НСПП в Донецькій області (далі – Відділення) А. Хімчак взяв участь у черговому засіданні Слов'янської міської комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, забезпечення податкових надходжень, страхових внесків до Пенсійного фонду та запобігання неплатоспроможності (далі – Комісія), яке відбулось в приміщенні міської ради під головуванням начальника фінансового управління міської ради І. Ковальова.

 

На засідання Комісії були запрошені керівники підприємств-боржників: ДП "СКРЦ "Слов'янський курорт" ЗАТ "Укрпрофоздоровниця", Державне Донбаське підприємство з пуску, налагоджування, вдосконалення технології та експлуатації електростанцій та мереж "ДОНОРГРЕС", КП Слов'янської міської ради "Словміськводоканал".

Керівник засідання Комісії оголосив порядок денний та запропонував розглянути стан і перспективи погашення заборгованості із виплати заробітної плати, ЄСВ та заборгованості з податків і зборів перед бюджетом вищезазначених підприємств.

У своїй доповіді представник ДП "СКРЦ "Слов'янський курорт" ЗАТ "Укрпрофоздоровниця"розповів про важке фінансове становище підприємства. На даний час підприємство не працює, відбулось скорочення штатної чисельності на 66 осіб.Працівники підприємства знаходяться у безоплатних відпустках. На засідання Комісії надано розроблений графік погашення заборгованості із виплати заробітної плати, яким передбачено погашення боргу у 2019 та 2020 роках.

Заступник директора державного Донбаського підприємства з пуску, налагоджування, вдосконалення технології та експлуатації електростанцій та мереж "ДОНОРГРЕС" О. Самсоновдоповів, що підприємство здійснює діяльність технічного випробування обладнання для КП "Компанія "Вода Донбасу". З лютого місяця 2018 року підприємство працює у режимі неповного робочого дня – всього 4 години на день. На рахунки підприємства накладений арешт. Але незважаючи на складний фінансовий стан, заборгованість частково погашається згідно затвердженого графіку. Упродовж 2018 року не було порушення термінів погашення заборгованості. Згідно графіку існуюча заборгованість із виплати заробітної плати буде виплачена до кінця 2019 року.

В. о. генерального директора КП Слов'янської міської ради "Словміськводоканал" О. Кретович поінформував членів Комісії про економічний та фінансовий стан на підприємстві. Заборгованість із виплати заробітної плати перед працівниками виникла за грудень 2018 року та частково за січень 2019 року. Основна проблема підприємства – великі суми боргів: за воду перед КП "Компанія "Вода Донбасу"; ПАТ "ДТЕК Донецькобленерго" за електроенергію; неконтрольовані втрати води, що перевищують нормативні втрати у 2 рази; знос водопровідних мереж по всьому місту. Заміна водопровідних мереж потребує значних фінансових витрат, по місту, за розрахунками, необхідно замінити 327 км водопровідних мереж, у 2018 році проведено заміну всього 2,3 км.

Підприємство звернулося до ПАТ "ДТЕК Донецькобленерго" щодо вирішення питання боргів за кредиторською заборгованістю за електроенергію, з проханням розглянути питання про надання розстрочки суми боргу до кінця 2019 року.

Основні надходження підприємства складають державні субсидії та пільги за комунальні послуги, які у 2018 році складали майже 3 млн. грн., але із державного бюджету недоотримані субсидії у сумі майже 2 млн. грн., тому кількість боржників серед населення збільшилася. Також проблемним питанням залишається формування тарифу на воду, який не переглядався з січня 2018 року. Відшкодування з державного бюджету різниці у тарифах у 2018 році відбулося не в повному обсязі, а в Законі України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" взагалі не закладені кошти на відшкодування різниці в тарифах. Тому підприємство направило до НКРЕ на розгляд новий тариф на воду з плановим зростанням на 30%, але НКРЕ затвердило новий тариф на воду по м. Слов'янськ лише 12% до існуючого тарифу на воду, що в абсолютній величині буде складати близько 700 тис. грн. Даний тариф буде застосовуватися з квітня місяця поточного року. Тому погашення існуючої заборгованості відбудеться після застосування нового тарифу на воду.

Начальник Відділення А. Хімчак зазначив, що ДП "СКРЦ "Слов'янський курорт" ЗАТ "Укрпрофоздоровниця" та Державне Донбаське підприємство з пуску, налагоджування, вдосконалення технології та експлуатації електростанцій та мереж "ДОНОРГРЕС" знаходяться на обліку Відділення з метою здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту).

За підсумками засідання Комісії було вирішено:

– прийняти до відома інформацію ДП "СКРЦ "Слов'янський курорт" ЗАТ "Укрпрофздравниця" та державного Донбаського підприємства з пуску, налагоджування, вдосконалення технології та експлуатації електростанцій та мереж "ДОНОРГРЕС";

– керівнику КП Слов'янської міської ради "Словміськводоканал" надати Комісії графік погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

По закінченню заходу начальник Відділення провів робочу нараду, на якій працівники Відділення були ознайомлені з результатами розглянутих на засіданні питань; прийнято рішення про взяття КП Слов'янської міської ради "Словміськводоканал" в систему запобігання виникненню КТС(К).